„BP šiandien praneša, kad <...> išstos iš trijų Jungtinėse Valstijose įsikūrusių organizacijų – Amerikos degalų ir naftos chemijos gamintojų asociacijos, Vakarų valstybių naftos asociacijos ir Vakarų energetikos aljanso“, – sakoma bendrovės pranešime.
Londono vertybinių popierių biržoje kotiruojama energetikos milžinė pridūrė, kad šis žingsnis bus žengtas „po nuodugnios apžvalgos, nagrinėjant bendrovės klimato politikos ir prekybos asociacijų veiklos suderinamumą su BP pozicijomis“.
Trečiadienio pranešimas paskelbtas praėjus dviem savaitėms po to, kai B.Looney pareiškė, jog BP siekia iki 2050 metų užtikrinti „nulines“ anglies dioksido emisijas, tačiau nepateikė jokių detalių, kaip ketina pasiekti šį tikslą.
BP taip pat anksčiau šį mėnesį prognozavo, kad tradicinė naftos ir dujų gavyba palaipsniui mažės, nes didės švaresnės energijos produkcija.
„BP sieks galimybių bendradarbiauti su organizacijomis, kurioms būdingas ambicingas ir progresyvus požiūris į energetinį perėjimą“, – trečiadienį pridūrė B.Looney.
„O kai iškils skirtumų, mūsų pozicija bus aiški. Tačiau jei nuomonių nepavyks suderinti, būsime pasirengę išeiti“, – pridūrė B.Looney.
Visgi BP priklauso dar 30-iai prekybos asociacijų visame pasaulyje, įskaitant įtakingą Amerikos naftos institutą.
Tuo tarpu aplinkosaugos aktyvistų grupė „Greenpeace“ pašaipiai įvertino trečiadienio pareiškimą.
„Vertinkite bendrovę pagal tai, kokiose organizacijoje ji lieka“, – pareiškė „Greenpeace UK“ atstovė Mel Evans.
„BP tebelieka Amerikos naftos institute – lobistų organizacijoje, kuri pasirūpino Baracko Obamos metano apribojimų atšaukimu“, – pridūrė aktyvistė.
Pasak M.Evans, „Šis pareiškimas yra tokenistinis, nepakankamas ir veidmainiškas – kaip ir visi BP kovos su klimato kaita planai iki šiol“.