„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bus aiškinamasi, kiek rimti yra E.Musko pareiškimai dėl „Tesla“ išpirkimo

JAV vertybinių popierių ir biržos komisija nori išsiaiškinti, kiek rimtas buvo „Tesla“ vadovo Elono Musko pasisakymas tviteryje apie planus išpirkti įmonės akcijas bei pareiškimas, jog jis esą tam jau turi reikiamą finansavimą, rašo leidinys „Wall Street Journal“, cituodamas informuotus šaltinius.
Elonas Muskas
Elonas Muskas / „Scanpix“/AP nuotr.

Reguliuotojas nori žinoti, ar E.Musko pareiškimai turi realaus pagrindo bei kodėl „Tesla“ vadovas tokį svarbų pranešimą nusprendė platinti per tviterį.

Antradienį E.Muskas socialiniame tinkle pareiškė planuojantis išpirkti „Tesla“ iš įmonės akcininkų, sumokėdamas 420 JAV dolerių už vieną akciją. Jis taip pat pabrėžė, kad finansavimas išpirkimo planui jau yra užsitikrintas.

Pagal tokią vienos akcijos kainą „Tesla“ rinkos kapitalizacija sudarytų 72 mlrd. JAV dolerių, o šis sandoris pagal savo vertę taptų didžiausiu svertiniu išpirkimu istorijoje.

Vertybinių popierių ir biržos komisijos „Tesla“ pateiktas reikalavimas leidžia manyti, kad prieš bendrovę gali būti pradėtas tyrimas jei reguliuotojas įtars, jog E.Muskas galimai bando suklaidinti investuotojus. JAV įstatymai numato, kad įmonės ir aukščiausi jų vadovai neturi teisės teikti melagingą informaciją apie svarbius savo bendrovių sprendimus.

E.Muskui taip pat grėstų problemos jei reguliuotojai nustatytų, kad šie pareiškimai buvo paskelbti siekiant pakelti „Tesla“ akcijų kainą.

Po netikėto pareiškimo tviteryje antradienį „Tesla“ akcijų kursas pašoko 11 proc., o trečiadienį sumenko 2,4 procento.

Prieš pat pasibaigiant antradienio akcijų prekybos sesijai „Tesla“ savo internetiniame puslapyje publikavo darbuotojams persiųstą elektroninį laišką, kuriame buvo patvirtinti E.Musko planai išpirkti bendrovę. Tuo pat metu prieštaringasis verslininkas pabrėžė, jog galutinis sprendimas dėl išpirkimo dar nėra priimtas.

Anot jo, „Tesla“ pavertimas uždarąja akcine bendrove leistų išvengti „stiprių akcijų kainos svyravimų, kurie labai smarkiai trukdo visiems įmonės darbuotojams“.

E.Muskas taip pat teigia, kad „Tesla“ sukurs specialų fondą, kuris leis dabartiniams investuotojams išlaikyti savo akcijas. Šis neįprastas žingsnis leis akcininkams kas pusę metų pirkti ir parduoti bendrovės vertybinius popierius, nurodoma laiške darbuotojams.

Kol kas nėra aišku, kaip veiks tokia schema. „Wall Street Journal“ taip pat rašo, kad neaiškios ir mokestinės pasekmės, su kuriomis susidurtų „Tesla“. Leidinys pabrėžia, jog tokio pobūdžio svarbių ir sudėtingų sandorių detales įmonės paprastai registruoja oficialiuose dokumentuose, o ne tviteryje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs