Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Buvusio banko stažuotojo išpažintis: vos du laisvadieniai per visą vasarą, darbas naktimis ir litrai energinių gėrimų

Praėjusią savaitę kambaryje Londone radus negyvą „Bank of America“ investicinio banko „Merrill Lynch“ 21-erių stažuotoją iš Vokietijos Moritzą Erhadtą, prakalbta apie studentų išnaudojimą bankų sektoriuje.
Stresas
Stresas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Paskelbus apie nelaimę, žiniasklaidoje pasirodė vaikino kolegų pasakojimai, kad staigios jo mirties priežastis – nepertraukiamas 72 valandų darbas. Išvargintą vaikiną ištiko epilepsijos priepuolis, ir jis sukniubo iš darbo grįžęs namo.

Nors informacija apie tokias varginančias darbo sąlygas nėra patvirtinta, apie begalinį išnaudojimą prakalbo ir kiti buvę stažuotojai.

Praėjusią vasarą viename Niujorko investiciniame banke stažuotę atlikęs studentas „Business Insider“ pasakojo, kad jis nuolat dirbo 7 dienas per savaitę. „Jeigu turėdavai daug darbo, galėdavai likti iki 5-6 valandų ryto. Nemanau, kad palikau biurą anksčiau nei 10 ar 11 valanda vakaro“, – atviravo vaikinas.

Toks darbo ritmas vadinamas „magiškąja karusele“ – kai anksti ryte išsikvieti taksi, grįžti namo, greitai palendi po dušu, ir tuo pačiu taksi važiuoji atgal į darbą.

Žinoma, dirbti reikėdavo ir savaitgaliais. Jis teigė, kad geriausiu atveju kelis kartus šeštadieniais ir sekmadieniais ištrūkdavęs apie penktą valandą. „Visą vasarą aš turėjau du laisvadienius“, – sakė jis.

„Yra naktų, kai tu paprasčiausiai neišeisi. Galbūt parvažiuosi namo nusiprausti po dušu ir tuomet grįši. Bet tikrai nemiegosi“, – apie darbą Volstrite pasakojo vaikinas Pasak jo, diena po dienos energiją išlaikyti jis stengdavosi nuolat gerdamas energinius gėrimus.

Toks darbo ritmas vadinamas „magiškąja karusele“ – kai anksti ryte išsikvieti taksi, grįžti namo, greitai palendi po dušu, ir tuo pačiu taksi važiuoji atgal į darbą.

Nors oficialiai apie vos ne visą parą trunkančias darbo valandas nėra kalbama, „Business Insider“ šaltinis pasakojo, kad net per pirmąjį pokalbį dėl darbo buvo paklausta, ar jis yra pasiryžęs dirbti viršvalandžius. „Jie nesako, kad reikės dirbti 100-120 valandų per savaitę, tačiau tai duodama suprasti“, – kalbėjo buvęs stažuotojas.

Cass verslo mokyklos profesorius Andre Spiceris CNN sakė, kad iš stažuotojų labiau nei aukšto produktyvumo tikimasi ilgų darbo valandų – taip jie privalo įrodyti savo atsidavimą potencialiems darbdaviams.

„Tikrosios to priežastys slypi kultūroje. Darbas naktimis yra vertinamas kaip žengimas į kitą etapą. Jis parodo, kad stažuotojas yra pasirengęs peržengti visas protingas ribas darbe... Jeigu didelės įmonės nori išlikti patrauklios darbuotojams, jos turi ryžtingai keisti ilgų darbo valandų kultūrą“, – teigė jis CNN.

„Bank of America“ visus priekaištus dėl M.Erhadto mirties atmeta. Pasak banko atstovų, kiekvienas darbuotojas banke turi prižiūrėtojus, kurie seka ir kaupia informaciją apie tai, kaip darbuotojas jaučiasi. Jokių požymių, kad gali nutikti nelaimė nebuvo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs