Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

C.Ghosno advokatai antradienį paskelbs jo vaizdo kreipimąsi

Tokijuje vėl suimtas buvęs „Nissan“ vadovas Carlosas Ghosnas ketina papasakoti savo versiją, kodėl jis buvo nušalintas nuo vadovavimo Japonijos automobilių gamybos bendrovei.
Carlos'as Ghosn'as
Carlos'as Ghosn'as / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

C.Ghosno advokatai planuoja antradienį paskelbti vaizdo įrašą, kurį jis įrašė rengdamasis galimam naujam suėmimui, pranešė agentūra „Bloomberg“.

Kovo pradžioje C.Ghosnas buvo paleistas už užstatą, tačiau nepraėjus nė mėnesiui buvo vėl suimtas – šįkart dėl naujų įtarimų. Suimtas jis bus mažiausiai iki balandžio 14 dienos.

Pirmadienį įvykusiame neeiliniame susirinkime „Nissan“ akcininkai nubalsavo už C.Ghosno pašalinimą iš bendrovės valdybos.

Pagrindinis C.Ghosno advokatas Junichiro Hironaka pažadėjo apskųsti sprendimą vėl suimti buvusį automobilių pramonės magnatą, tačiau tikimybė, kad teismas jį atšauks, yra nedidelė.

Šįkart pareigūnai tiria, ar C.Ghosnas nuo 2015 metų pabaigos iki 2018-ųjų vidurio iš tiesų pervedė maždaug 15 mln. JAV dolerių „Nissan“ lėšų vienam prekybos atstovui Omane.

Prokurorai įtaria, jog maždaug trečdalį šios sumos – apie 5 mln. JAV dolerių – C.Ghosnas panaudojo asmeninėms išlaidoms, įskaitant prabangios jachtos įsigijimą ir asmenines investicijas.

Pasak bylą tiriančių prokurorų, C.Ghosnas „pamynė“ savo pareigą apsaugoti „Nissan“ nuo nuostolių, „kad gautų asmeninės naudos“.

Pats verslininkas neigia visus įtarimus ir sako esąs nekaltas dėl jam oficialiai pareikštų trijų kaltinimų.

Pagal du iš jų, C.Ghosnas tariamai atidėjo dalį darbo užmokesčio ir tai nuslėpė akcininkams pateiktuose dokumentuose, o pagal trečiąjį – siekė asmeninius nuostolius iš investicijų perkelti į „Nissan“ balansą.

Nuo 1987-ųjų Japonijoje praktikuojantis amerikiečių advokatas Stephenas Givensas naujienų agentūrai AFP pareiškė, jog naujausias kaltinimas yra rimčiausias iš visų.

„Jei faktai, kad jis vogė iš bendrovės, yra teisingi, tai reikštų turto pasisavinimą neteisėtu būdu – tai būtų baisu“, – pažymėjo su byla nesusijęs advokatas.

„Jei tai yra tiesa, tai yra sunkus kaltinimas. Jis gerokai skiriasi nuo ankstesnių kaltinimų, kurie atrodo pakankamai nerimti ir techniniai. Pastarieji yra nenaudingi „Nissan“ ir bendrovės akcininkams, tačiau nepavojingi C.Ghosnui“, – pridūrė S.Givensas.

Tuo tarpu prokuroru Tokijuje kadaise dirbęs teisingumo ministras Takashi Yamashita atsikirto kritikams, kurie „teisingumo įkaitų“ sistema kartais vadinamą Japonijos teisingumo sistemą vis garsiau kritikuoja dėl ilgų sulaikymo terminų, kuriais siekiama įtariamuosius priversti prisipažinti.

„Mano manymu, byla yra tinkamai nagrinėjama laikantis baudžiamojo proceso kodekso nuostatų. Taigi kritika nėra pagrįsta“, – žurnalistams pareiškė T.Yamashita.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?