Dėl išaugusio COVID-19 atvejų skaičiaus pagrindinėse rinkose, „Coca-Cola“ fiksavo sumenkusius pardavimus nuo gruodžio iki vasario pradžios.
Visgi gamintoja pranešė apie didesnį, nei tikėtasi, pelną, kurį leido pasiekti įgyvendintos išlaidų mažinimo priemonės, įskaitant restruktūrizavimą, apimantį ir 2 200 darbo vietų atsisakymą visame pasaulyje.
„Coca-Cola“ taip pat pranešė pandemijos metu sumažinusi išlaidas rinkodarai.
Bendrovės vadovai pareiškė besitikintys, kad vakcinų platinimas pagerins padėtį, ir pirmą kartą nuo pandemijos pradžios paskelbė visų metų prognozę.
Praėjusį ketvirtį bendrovės pelnas sumenko 29 proc. iki 1,4 mlrd. JAV dolerių, tuo tarpu pajamos sumažėjo 5 proc. iki 8,6 mlrd. JAV dolerių.
Bendrovė prognozuoja, kad 2021 metais jos pajamos išaugs „dideliu vienaženkliu“ skaičiumi, atmetus išlaidas užsienio valiutos keitimui ir įsigijimams.
Prognozė paremta „Coca-Cola“ atlikta analize apie tai, kiek laiko pandemija truks kiekvienoje šalyje ir kiek laiko kiekvienai šaliai reikės grįžti prie 2019 metų ekonomikos augimo lygio, teigė vadovai.
„Coca-Cola“ numato „tam tikrą nesinchronišką atsigavimo tempą, priklausantį tiek nuo vakcinų platinimo, tiek nuo kitų makroekonominių veiksnių“, – pažymėjo generalinis direktorius Jamesas Quincey’s konferenciniame pokalbyje su analitikais.
2020 metais „Coca-Cola“ atidėjo 438 mln. JAV dolerių mokesčių rezervui, susijusiam su jau šešerius metus trunkančiais ginčais su JAV mokesčių institucijomis dėl to, kaip gaiviųjų gėrimų milžinė deklaravo kai kuriose užsienio rinkose gautas pajamas.
Lapkritį JAV teismas šiuo klausimu iš esmės palaikė JAV Mokesčių tarnybą (IRS), tačiau „Coca-Cola“ teigė neketinanti nuleisti rankų.
2015 metais IRS išsiuntė „Coca-Cola“ pranešimą, kuriame teigiama, kad bendrovė per trejus metus įsiskolino 3,3 mlrd. JAV dolerių mokesčių ir delspinigių.
Visgi trečiadienį „Coca-Cola“ pranešė, kad bauda gali siekti 12 mlrd. JAV dolerių, nors pareiškė ketinanti ginti savo poziciją iki galo.