„Rubedos“ specializuojasi programinės įrangos, skirtos naviguoti ir valdyti robotus, kūrime ir yra viena iš pirmųjų robotikos atstovių Lietuvoje.
„Galima sakyti, kad investuojame į pakankamai brandžią bendrovę. „Rubedos“ veikia jau daugiau nei dešimtmetį ir rinkai yra pristačiusi ne vieną robotikos sprendimą. Ją gerai žino medicininės įrangos kūrėjai. Be to, kad pasitikime šios komandos ekspertiškumu, mus įtikino ir bendrovės pasirinktas uždavinys – automatizuoti siuntų perskirstymo logistikos centruose funkciją. Sandėliavimo technologijos yra „karštas“, tačiau investicijoms imlus segmentas, o „Rubedos“ sprendimas atrodo reikalingas, savalaikis ir galintis didinti siuntų pristatymo bendrovių darbo efektyvumą ir našumą, todėl optimistiškai vertiname mūsų investicijos perspektyvas. Be to, investiciją atliekame su patyrusiais verslo angelais – Vladu Lašu ir Pauliumi Vilemu – kurie, tikime, prisidės prie spartesnio įmonės augimo“, – sakė Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.
„Rubedos“ kuriama programinė įranga bus įdiegta į šakinius krautuvus, naudojamus siuntų perskirstymo sandėliuose. Krautuvus bendrovei tiekia partneriai iš Vokietijos, o tam, kad jie būtų automatizuoti „Rubedos“ pirmiausiai juos modernizuoja, įdiegiant dirbtinio intelekto ir kompiuterinės regos technologijas.
„Išsikėlėme tikslą sukurti tokią technologiją, kuri leistų pakeisti vieną žmogaus atliekamą funkciją visiškai automatizuotu sprendimu. Pandemija išryškino tokios programinės įrangos poreikį logistikos sektoriuje, nes padidėjus siuntų kiekiui bendrovėms pradėjo trūkti darbuotojų, sunkiai sekėsi juos pritraukti. Gauta investicija mums padės jau per artimiausius kelis mėnesius paleisti demonstracinę sprendimo versiją, o metų bėgyje planuojame įdiegti pilną technologijos įrodymą kliento sandėlyje, angliškai vadinamą Proof Of Concept“, – sakė Linas Vaitulevičius, „Rubedos“ bendraįkūrėjas.
Demonstracinį logistikos robotų navigavimo sprendimą „Rubedos“ kuria vienos didžiausių tarptautinių siuntų pristatymo bendrovių aplinkoje. Robotikos specialistai analizuoja konkrečioje erdvėje vykdomas kurjerių operacijas ir kuria logines užduočių sekas, kurios robotui padėtų išanalizuoti aplinką ir atlikti konkretų veiksmą.
Nors šiuo metu bendrovės kuriama technologija pirmiausiai yra orientuota į siuntų pristatymo bendroves, panašūs sprendimai gali būti įgyvendinti ir, pavyzdžiui, gamybos sektoriuje. Bepiločiai savivaldžiai robotai gali atlikti įvairias užduotis, kai reikia kažką nuvežti, paimti ar padėti.
Pasak L.Vaitulevičiaus, nors robotikos sprendimai pirmiausiai kuriami verslui, ateityje jie bus vis dažniau pritaikomi ir kasdienei žmonių veiklai.
„Suprantama, kad inovatyvias technologijas pirmiausiai išbando didelės kompanijos, nes verslas nuolat ieško būdų, kaip padidinti savo veiklos atsiperkamumą, efektyvumą. Robotika yra labai plati sritis, kuri jau dabar skinasi kelią ir į mūsų buitį. Mėgstu sakyti, kad jeigu paskutinius 17 tūkst. m. geriausias žmogaus draugas buvo šuo, tai per artimiausius porą dešimtmečių juo veikiausiai taps robotas“, – sakė L.Vaitulevičius.