Inspektavimo metu fiksuota atvejų, kai bendrovė kliento, jo atstovo arba naudos gavėjo tapatybę nustatė netinkamai, neužtikrino tinkamo politiškai pažeidžiamų asmenų identifikavimo proceso, netinkamai įvertino klientų keliamą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, o jų pažinimo informacija buvo neišsami ir neatskleisdavo dalykinių santykių tikslo ir pobūdžio.
Įstaiga nebuvo atlikusi visos savo veiklos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos vertinimo, nustatyta trūkumų, susijusių su vidaus kontrolės procedūromis, skirtomis tarptautinių finansinių sankcijų įgyvendinimui.
Už šiuos pažeidimus Lietuvos bankas skyrė „ConnectPay“ 110 tūkst. eurų baudą.
Bendrovė informavo Priežiūros tarnybą, kad jau ėmėsi priemonių stiprinti pinigų plovimo prevencijos sritį – padidino su atitikties sritimi dirbančių specialistų skaičių, investuoja į technologinius sprendimus.
„ConnectPay“ antradienį išplatintame komentare pažymi, kad bendradarbiaujant su tarnyba ir atsižvelgiant į jų identifikuotas tobulintinas sritis, įmonėje buvo patvirtintas trūkumų šalinimo planas, kuris didžiąja dalimi įgyvendintas dar iki svarstymo Priežiūros tarnyboje. Bauda buvo skirta už trūkumus pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityse 2018 sausio–2019 spalio mėnesiais.
„Visiškai natūralu, kad Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nutarė atlikti tikslinį įmonės patikrinimą – „ConnectPay“ veikla 2019 m. buvo viena labiausiai augančių Lietuvoje tiek klientų kiekiu, tiek apyvartomis. Reguliatorius kelia itin aukštus reikalavimus finansų technologijų sektoriui dėl pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos ir mūsų tikslas, nuo pat įmonės įkūrimo, yra šiuos reikalavimus kuo geriau suprasti bei atitikti, o ateityje, taikant inovatyvius sprendimus, tapti pavyzdžiu šioje srityje“, – sako Saulius Racevičius, „ConnectPay“ valdybos pirmininkas.
Įmonė rašo, kad dar iki Priežiūros tarnybos patikrinimo buvo suplanavusi šiemet patrigubinti investicijas į pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sritį. Iš viso 2020 m. šiai sričiai bus skirta 750 tūkst. eurų.
Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje dirbančių darbuotojų skaičius per pastaruosius metus augo trigubai. Iš dabartinių 50-ies „ConnectPay“ darbuotojų su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija dirba 25 proc. žmonių. Be to, bendrovės sprendimu nuo birželio bus atliekamas nepriklausomas pinigų plovimo prevencijos auditas.
„Nuo šios savaitės startuojame su planuotu nepriklausomu auditu –pasamdėme vienus geriausių teisininkų Lietuvoje, kurie dar kartą tikrins, ar tinkamai veikia naujos procedūros ir procesai. Svarbu paminėti, kad Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme yra palikta daug vietos interpretacijoms, dėl to labai vertiname galimybę glaudžiai bendradarbiauti su reguliatoriumi“, – sako S.Racevičius.
Priduriama, kad per visą įmonės gyvavimo laikotarpį nėra nustatyta atvejų, kad dėl nustatytų trūkumų būtų buvusi įvykdyta neteisėta veikla.
„ConnectPay“ pajamos pernai augo septynis kartus, iki 1,54 mln. eurų. Remiantis paskutiniais Lietuvos banko duomenimis, organizacija, pagal saugomas klientų lėšas, yra antra didžiausia el. pinigų įstaiga Lietuvoje, o pagal aptarnautų klientų mokėjimų sumą – ketvirta.