CVbankas.lt: 10 darbo pokalbio klausimų – pasiruoškite

Darbo pokalbis būtų daug paprastesnis, jei iš anksto žinotume, ko darbdavys mūsų paklaus. Deja, minčių skaityti negalime, tačiau galime pasiruošti dažniausiai pasitaikantiems darbdavių klausimams. Darbo portalas CVbankas.lt paruošė ir apžvelgė 10 dažniausiai per darbo pokalbius užduodamų klausimų.
Pokalbis dėl darbo
Pokalbis dėl darbo / „Fotolia“ nuotr.
Temos: 1 cvbankas.lt

1. Kokios Jūsų stiprybės?

Atsiminkite, darbdaviui aktualios tik tos savybės, kurios bus reikalingos Jums dirbant savo darbą. Turėkite pavyzdžių iš savo patirties, kaip panaudojote savo stiprybes ir kokių rezultatų pasiekėte.

2. Kokios Jūsų silpnybės?

Šiuo atveju svarbiausia nuoširdumas. Nebandykite darbdavio apgauti kokį nors privalumą pateikdami kaip silpnybę. Pateikite tikrą savo silpnybę, kartu nurodydami, ką darote, kad patobulėtumėte.

CVbankas.lt paruoštą informaciją apie dažniausius per darbo pokalbius užduodamus klausimus galite peržiūrėti ir vaizdo įraše.

CVbankas.lt: 10 klausimų, dažniausiai užduodamų per darbo pokalbį

3. Papasakokite apie save.

Reikėtų suprasti, kad tai nėra kvietimas papasakoti savo gyvenimo istoriją ar išvardinti savo laisvalaikio pomėgius. Labai koncentruotai pristatykite save profesine prasme. Turėtumėte papasakoti tik svarbiausius dalykus apie jus ir Jūsų darbinę patirtį, kuri gali būti aktuali darbaviui.

4. Kodėl mes turėtume Jus priimti dirbti?

Būkite pasiruošę 3-4 argumentuotus punktus, kodėl būtent Jūs esate geriausias kandidatas šiai darbo pozicijai. Nereikia pasakoti, kaip stipriai Jūs norite šio darbo, geriau pasistenkite įrodyti, kuo būsite naudingas darbdaviui.

5. Kokios algos tikitės?

Būtinai apgalvokite savo atlyginimo poreikius bei dar prieš darbo pokalbį įvertinkite savo galimybes. Per didelio atlyginimo įvardijimas užkirs kelią gauti darbą, tačiau jei norimas atlyginimas itin kuklus, darbdavys gali suabejoti ir Jūsų, kaip specialisto, verte. Jei nenorite nurodyti konkretaus skaičiaus, galite nurodyti pageidaujamo atlyginimo intervalą.

6. Kodėl išėjote iš ankstesnės darbovietės arba kodėl ieškote kito darbo?

Jokiu būdu nepradėkite pasakoti apie dramas, išgyventas praeitame darbe, apie blogus vadovus ar darbo sąlygas. Neigiamas požiūris retai palieka gerą įspūdį, per darbo pokalbį tai nereikalinga. Geriau atskleiskite darbdaviui, kokie nauji iššūkiai Jus domina ir kuria kryptimi norite orientuoti savo karjerą bei kaip puikiai tai įgyvendinsite naujajame darbe.

7. Kodėl Jūs norite šito darbo?

Tobulas atsakymas į šį klausimą turėtų atskleisti 3 dalykus:

  • kad esate entuziastingai nusiteikęs dėl būsimo darbo bei darbovietės;
  • kad Jūsų patirtis ir įgūdžiai puikiai atitinka darbo reikalavimus;
  • kad būtent su tokiu darbu siejate savo karjerą ir siekiate įgyti vertingos patirties, kurios šis darbas Jums suteiks.

8. Kaip tvarkotės pakliuvę į sudėtingą padėtį?

Geriausias būdas atsakyti į šį klausimą yra pateikti pavyzdį, kaip iš tiesų tvarkėtės su problemine situacija ankstesniame darbe. Galima panaudoti pavyzdį ir ne iš darbinės situacijos. Streso ir problemų patiria visi, svarbiausia darbdaviui – kaip su jomis tvarkotės.

9. Ką žinote apie įmonę?

Kai darbdavys klausia tokio klausimo, jis nori pažiūrėti, kiek Jums iš tiesų rūpi darbovietė, kurioje norite įsidarbinti. Pasidomėkite ne tik apie įmonės veiklą, kolektyvą, darbo joje privalumus, tačiau pasistenkite susidaryti vaizdą ir apie įmonės misiją, jos tikslus ir atskleiskite darbdaviui, kaip norite prie viso to prisidėti.

10. Kaip įsivaizduojate save po 5 metų?

Neįmanoma tiksliai atsakyti, ką veiksite ar ką dirbsite po 5 metų. Taigi kodėl darbdaviai šito klausia? Jie nori pamatyti Jūsų ambicijas ir įvertinti, kaip šis darbas atitinka Jūsų karjeros lūkesčius. Atsakant į šį klausimą nereikia pateikti labai konkretaus vaizdo, kaip atrodys Jūsų karjera. Pakanka tiesiog įsivaizduoti, kokias pareigas galite užimti toje įmonėje po 5 metų. Savo ambicijų lygį geriausia pritaikyti pagal įmonę – vienoje įmonėje ambicingas ir gerai dirbantis darbuotojas gali daryti sparčią karjerą, o kitoje galbūt darbuotojų pozicijos bei darbo pobūdis nesikeičia metų metus.

Netgi nuobodiems ir standartiniams darbo pokalbio klausimams galite pateikti puikius, unikalius atsakymus. Pasiruoškite jiems ir atsakingai apgalvokite juos iš anksto, kad darbo pokalbis vyktų sklandžiai ir paliktumėte geriausią įmanomą įspūdį.

Daugiau CVbankas.lt vaizdo patarimų rasite, paspaudę šią nuorodą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų