Ir įmonei, ir pačiam darbuotojui visuomet geriau, kai į darbą norisi eiti su džiaugsmu – kai darbas teikia teigiamų emocijų, skatina kurti naujų idėjų ir planuoti, kaip jas įgyvendinti. Šiek tiek daugiau kaip 60 proc. darbuotojų yra patenkinti savo darbu, 10 proc. patenkinti netgi labai, rodo portalo CVbankas.lt tyrimo rezultatai. Vis dėlto maždaug kas trečiam darbuotojui jo darbas nepatinka.
Apie 70 proc. darbuotojų įsitikinę, kad jei darbas nemėgstamas, niekas nemotyvuos darbuotojo toliau tą darbą dirbti. CVbankas.lt respondentų nuomone, darbas, kuris nepatinka, sekina žmogų, sukelia neigiamų emocijų, kurios žlugdo asmenybę ar netgi turi neigiamos įtakos asmeniniam gyvenimui. Taigi jei tenka dirbti nepatinkantį darbą, dauguma darbuotojų ilgai nelaukę ima ieškotis kito arba kalbėtis su darbdaviu dėl galimo darbo funkcijų pakeitimo.
Dalis darbuotojų nemėgstamame darbe liktų dėl didelio atlyginimo, puikių kolegų, vadovų, ateities perspektyvų, pagyrimų ar kt.
Vis dėlto yra apie 30 proc. darbuotojų, kurie mano, kad yra tam tikrų dalykų, kurie paskatintų darbuotojus likti ir dirbti kad ir nemėgstamą darbą. Dirbti nepatinkantį darbą motyvuotų ne tik su finansais susiję dalykai, didelis atlyginimas (90 proc.) – darbuotojai liktų nemėgstamame darbe ir dėl puikių kolegų (69 proc.), gerų vadovų (60 proc.), ateities perspektyvų (60 proc.), pagyrimų ir išsakomų gerų žodžių (54 proc.), pačios įmonės ir jos patikimumo (44 proc.).
CVbankas.lt apklausoje darbuotojų taip pat buvo klausiama, ar jie pritaria, kad jei atlyginimas per mažas, niekas nemotyvuos – nei mėgstamas darbas, nei pagyrimai. Apie 73 proc. respondentų šiam teiginiui pritaria. Jų nuomone, už gerai atliekamą darbą turi būti atsilyginama, ilgainiui darbuotojas jausis nevertinamas ir ieškos, kur už mėgstamą darbą moka daugiau. Tik darbo karjeros pradžioje už atlyginimą labiau motyvuoja didesnis atsakomybės lygis, sudėtingesnės užduotys ir galimybės tobulėti.
Darbuotojų taip pat buvo klausiama, ar jie sutinka su teiginiu, kad nesulaukus įvertinimo už darbą, niekas nemotyvuos – nei alga, nei darbo pobūdis. Šiam pasakymui pritaria mažiau darbuotojų – vidutiniškai 55 proc. Kitų nuomone, nesulaukus žodinio įvertinimo ir pagyrimų, vis dėlto darbe motyvuoti gali atlyginimas, pats darbo pobūdis ar kiti dalykai. Nemaža dalis darbuotojų atlyginimo dydį tiesiogiai sieja su darbuotojo vertinimu ir mano, kad jei darbuotojui mokamas tinkamas atlyginimas, jis iš tiesų yra vertinamas.