Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

CVbankas.lt: darbdaviams darbuotojų išsilavinimas – trečias kriterijus pagal svarbą

Kas darbdaviui svarbiausia, ieškant darbuotojų? Vertinamas turimas išsilavinimas, reikalaujama darbo patirties, o gal ignoruojami visi šie dalykai ir žiūrima kitų kriterijų? CVbankas.lt atlikta darbdavių apklausa atskleidė, kokie kriterijai ieškant darbuotojų yra svarbiausi.
Darbo pokalbis
Darbo pokalbis / 123RF nuotr.
Temos: 1 CV

Iš tyrimo rezultatų matyti, kad darbdaviams vertinant kandidatus svarbiausi du dalykai – darbuotojų darbo patirtis arba asmeninės savybės. Tai svarbiau nei išsilavinimas – darbdaviai labiau vertina, kokios patirties kandidatas yra įgijęs, o jei jos neturi, kaip darbo ieškantysis atsiskleidžia per pokalbį, kokie yra jo gebėjimai mokytis ir priimti naujoves, bendrauti ir argumentuoti. Daliai darbdavių svarbu ir užsienio kalbų mokėjimas.

Paklausti, kas svarbiau – diplomas ar darbo patirtis, dauguma CVbankas.lt respondentų darbdavių nesureikšmina nei diplomo, nei patirties – jie dar kartą pakartoja, kad vis dėlto svarbiausia, koks yra pats darbo ieškantysis ir kiek jis gebėtų vykdyti pavestas užduotis, pritapti kolektyve.

123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo
123rf.com nuotr./Pokalbis dėl darbo

Kai atsiranda poreikis priimti naujų žmonių, darbdaviai teigia, kad jų labiausiai ieško, publikuodami skelbimus internete ir laukdami kandidatų motyvacinių laiškų su jų gyvenimo aprašymais. Šiek tiek mažiau darbdavių naudojasi pažintimis ir naujų kolektyvo narių ieško per pažįstamus. CVbankas.lt tyrimas atskleidė, kad skelbimų publikavimas internete ir paieškos per pažįstamus – du pagrindiniai būdai šiuo metu ieškoti darbuotojų.

Mažesnė dalis darbdavių teigia, kad ieško darbuotojų socialiniuose tinkluose, kiti bando iš kitų įmonių pervilioti specialistus, būdami užtikrinti jų kompetencija ir gebėjimais.

Mažesnė dalis darbdavių teigia, kad ieško darbuotojų socialiniuose tinkluose, kiti bando iš kitų įmonių pervilioti specialistus, būdami užtikrinti jų kompetencija ir gebėjimais.

Dažnai darbdaviai iš anksto yra apgalvoję, kokį atlyginimą gali pasiūlyti naujam komandos nariui.

Suradę tinkamą kandidatą, darbdaviai tarsi pasidalija į dvi stovyklas: vieni darbą pasiūlo tik tiems, kuriems priimtinas jų siūlomas atlyginimas, o kiti sutinka mokėti ir didesnį prašomą atlyginimą, jei mato, kad kandidatas yra tikrai geras.

Mažesnė dalis darbdavių sako, kad nors darbo ieškantysis nori ir didesnio atlyginimo, tačiau susitaria iš pradžių mokėti mažesnį. Vidutiniškai kas dešimtas darbdavys teigia, kad pasiūlo didesnį atlyginimą, nei pageidavo kandidatas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos