​ CVbankas.lt: dėl ko kandidatai nenuvyksta į darbo pokalbius?

Ne paslaptis, kad vykstant darbuotojo atrankai renkasi ne tik darbdavys, bet ir pats darbuotojas. Didelė dalis kandidatų bent kartą yra nenuvykę į darbo pokalbius. Priežasčių – gausybė, tačiau viena iš pagrindinių – paaiškėjusi abejotina įmonės reputacija, atskleidė darbo portalo CVbankas.lt atliktas tyrimas.
Sėdima darbo vieta
Sėdima darbo vieta / Shutterstock nuotr.

Daugiau kaip pusė darbuotojų, ieškodami darbo, savo CV siunčia labai konkrečiai ir tik pagal tuos darbo skelbimus, kurie juos iš tiesų domina. 44 proc. respondentų laikosi ne tokios griežtos atrankos – siunčia daug CV, tačiau žiūri, kad darbo skelbimuose siūlomas darbas vis tiek bent truputį atitiktų reikalavimus. Apie 3 proc. apklausos dalyvių prisipažįsta, kad savo CV siunčia visur, kur papuola.

Nemaža dalis portalo CVbankas.lt respondentų teigia nenuėję į darbo pokalbius dėl to, kad rado neigiamų atsiliepimų apie įmonę internete ar iš kitų šaltinių sužinojo neigiamos informacijos. Prasta įmonės reputacija ar neigiama informacija viešojoje erdvėje yra viena iš priežasčių, kodėl kandidatai nusprendžia negaišti laiko ir nenuvyksta į pokalbius dėl darbo.

Tokių situacijų būtų galima išvengti, jei pagal paskelbtą darbo skelbimą būtų kandidatuojama, jau pasidomėjus, kokia įmonė siūlo darbą ir ar įmonės vertybės bei darbo principas kandidatui yra priimtinas. 

Pasitaiko, kad darbo ieškantieji nusprendžia nesusitikti su darbdaviu pasikalbėti, nes apsvarstę supranta, kad siūlomas darbas ar sąlygos, jei jas žino iš anksto, jiems nebūtų tinkamos, nepatiktų. Įvertinę konkretų darbo pasiūlymą bei pobūdį, dalis respondentų nebegaišta laiko susitikimams ir pokalbiams. 

Daliai darbuotojų teko nenuvykti į sutartus pokalbius dėl darbo, nes dar vykstant atrankai jiems buvo pasiūlyta įsidarbinti kitur.

Iš tyrimo rezultatų matyti, kad kartais koją pakiša netgi ne pats darbas – darbovietės vieta ar susisiekimo galimybės taip pat tampa priežastimi, dėl ko kandidatai nusprendžia nebebandyti tolimesnės atrankos galimybių: jei nuo namų iki įmonės yra didelis atstumas, darbuotojai nusprendžia, kad gavę darbą vis tiek kasdien neturėtų galimybės taip toli važinėti. 

Daliai darbuotojų teko nenuvykti į sutartus pokalbius dėl darbo, nes dar vykstant atrankai jiems buvo pasiūlyta įsidarbinti kitur. Tačiau yra ir kitokių, paprastesnių priežasčių: kai kurie tyrimo dalyviai apie sutartą darbo pokalbį pamiršo, jį pramiegojo, negalėjo nuvykti dėl sveikatos problemų ar netgi nerado vietos, kur turėtų vykti pokalbis, taigi ir nenuvyko pasikalbėti su darbdaviu. Nusprendus į pokalbį nevykti, būtina apie tai informuoti asmenį, su kuriuo buvo tartasi susitikti. 

Vis dėlto yra nedidelė dalis darbuotojų, kurie sako, kad į pokalbius dėl darbo vyksta visuomet. Atrankas ir darbo pokalbius jie laiko treniruotėmis, leidžiančiomis suprasti, kaip yra atrenkami darbuotojai ir į ką daugiausia dėmesio kreipia darbdaviai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų