„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

CVbankas.lt: jogos užsiėmimai, Xbox, miego kambariai – taip, darbdaviai jau siūlo ir tai

Šiuolaikinėje darbo rinkoje vyksta aktyvi kova dėl gerų darbuotojų, o jaunosios kartos dėmesį pritraukti ir išlaikyti tampa vis sudėtingiau. Tai koreguoja darbdavių elgesį, kurie tampa kūrybingesni ir ne tik gerina darbo sąlygas, bet ir labiau tobulina ir plečia atsipalaidavimo galimybes darbe. Todėl darbo skelbimuose tarp motyvacinių priemonių vis dažniau nurodomos ne tik tradicinės poilsio zonos, biuras miesto centre, bet ir rytines mankštos, miego kambariai ar vaisių valandos.
Joga
Joga / 123RF.com nuotr.

„Vis mes gyvename labai įtemptame, visko pilname gyvenime, kur daug skubėjimo, kalnai darbų. Viskas, atrodo, turi būti daroma šią minutę, todėl kokybiškas poilsis tampa gyvybiškai svarbus. Tik pailsėjęs žmogus gali priimti efektyvesnius sprendimus, matyti išeitis kompleksiškose situacijose“, – atkreipia dėmesį „Gyvenimo meno“ streso valdymo programų instruktorė Rugilė Jazbutytė. Jos teigimu, šias tendencijas suvokia ne tik didelės korporacijos, bet ir vidutinės ar mažos bendrovės.

„Kai žmogus yra pailsėjęs, jis gali priimti efektyvesnius sprendimus, matyti išeitis kompleksiškose situacijose, susitvarkyti su didesniu kiekiu darbų per mažesnį laiką nei įprastai, būti kūrybiškas, nebijoti iššūkių. Svarbiausia – šioje skubančioje dienotvarkėje suspėti padaryti tai, ką reikia padaryti, ir nuspręsti tai, ko nereikia padaryti“, – su šypsena pasakoja R.Jazbutytė.

Jos teigimu, šiandien labai svarbu suvokti, kokie darbai yra prioritetiniai, į ką verta investuoti laiką, o kokie darbai tik sugaišintų mūsų laiką. Būtent kokybiškas atsipalaidavimas ir poilsis – sąmoningų ir apgalvotų sprendimų garantas. Ne vienerius metus praktikuojanti jogą, meditaciją, Gyvenimo meno“ streso valdymo programų instruktorė teigia būtent čia atradusi didžiausią ramybę.

„Aš labai mėgstu vaikščioti gamtoje, plaukioti, būti prie jūros, kalnuose, važinėti su dviračiu. Šita veikla yra labai maloni, duodanti daug naudos, tačiau mūsų protui, kaip rodo mano patirtis, meditacija arba jogos, kvėpavimo pratimai duoda tokį gilų atsipalaidavimą, kokio visa kita veikla to nesuteikia“, – pastebi R.Jazbutytė.

Poilsio vertę suvokia ir verslas

R.Jazbutytė atkreipia dėmesį, jog ne tik įtemptus darbus dirbantys žmonės, bet ir juos samdančios korporacijos, tokios kaip „Google“, „Apple“, vis labiau reflektuoja poilsio poreikį ir svarbą: „Ar tai būtų poilsio kambariai, ar sporto, jogos užsiėmimai – lyderiaujančiose įmonėse tikrai yra suprasta, kad intensyvus darbas reikalauja gero poilsio, todėl įmonės investuoja į darbuotojų atsipalaidavimui skirtas infrastruktūras, kviečia meditacijos ekspertus, kurie perduoda patirtį ir žinias.“

Šias mintis atliepia ir portalo Cvbankas.lt vadovas Tomas Toleikis, kuris pastebi, jog darbo skelbimuose tarp privalumų vis dažniau nurodomos „poilsio zonos“, kuriose dažniausiai būna įvairios pramogos, tokios kaip stalo futbolas, stalo tenisas, kompiuteriniai žaidimai, bibliotekėlė ir pan.

„Greičiausiai „poilsio zonos“ savaime nėra lemiamas kriterijus kandidatams renkantis būsimą darbovietę. Tačiau tai veikia kaip indikatorius, parodantis bendrą įmonės kultūrą – parodoma, jog įmonė vertina savo darbuotojus ir supranta, jog tik komfortiškomis sąlygomis ir turėdami galimybę pailsėti, atsipalaiduoti, jie gali pasiekti geriausių rezultatų. Tokia įmonės kultūra atrodo patraukliau, kandidatai kandidatuoja aktyviau, entuziastingiau, – komentuoja T.Toleikis.

Nuo jogos iki kambarių miegui

Poreikį sukurti darbuotojams komfortą, darbo sąlygas, leidžiančias ne tik ilsėtis, bet ir skatinti judesį, atliepia ir pačios įmonės. Pavyzdžiui, interneto bendrovė „Diginet LTU“, bendradarbiaudama su „Gyvenimo meno“ instruktoriais, šią vasarą savo darbuotojams pasiūlė rytines jogos mankštas biuro terasoje su vaizdu į miesto panoramą.

„Kiek tik leis orai, užsiėmimus tęsime visą vasarą ir ankstyvą rudenį. Manau, kad tai unikali galimybė darbuotojams pradėti dieną kitaip, sveikai, taip pat pabūti su kolegomis neformalioje aplinkoje bei grūdinti organizmą prieš šaltąjį sezoną. Jau nekalbu apie energijos antplūdį ir švarias mintis iškart po mankštos. Džiaugiamės, žinoma, turėdami didžiulę terasą, būtų nuodėmė jos neišnaudoti“, – šypsodamasi pasakoja „Diginet LTU“ personalo vadovė Vilija Apulskė. Jos pastebėjimu, į pirmąsias, biure vykstančias rytines jogos praktikas jau susirinko apie 20 entuziastų, kurie labai patenkinti nauja veikla.

Šiais metais į naujas patalpas persikėlęs „Danske Bank“ kolektyvas taip pat gali mėgautis išskirtiniu komfortu darbo metu: naujajame biure yra įrengti ne tik poilsio bei pramogų kambariai, bet ir patalpos, skirtos miegui.

„Mūsų komandos įvairios, darbo turinys kompleksiškas, todėl svarbu, kad darbuotojai galėtų atsikvėpti ir pertraukas praleisti kokybiškai, – komentuoja „Danske Bank“ atstovė ryšiams su visuomene Vaida Bičkutė. – Dirbame atviros erdvės principu, todėl pastatai suprojektuoti daugiafunkcinėmis erdvėmis.“

Jos teigimu, kiekvienas darbuotojas biure gali rinktis individualiai tą laisvalaikio formą, kuri jam yra priimtina. „Turime atokesnių poilsio zonų, kuriose darbuotojai gali numigti ar tiesiog atsipalaiduoti. Labiau mėgstantiems aktyviai praleisti pertraukas įrengti žaidimų kambariai ir sporto salė. Paprastai darbuotojai mielai naudojasi šiomis erdvėmis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs