CVbankas.lt: kam šventės, o kam galimybė papildomai užsidirbti

Jei ieškote darbo, laikas sukrusti – šiemet kaip niekad daug ieškoma darbuotojų kalėdiniam periodui. Personalo paieškos specialistai teigia, kad laikinų darbuotojų poreikis šventiniam periodui auga metai iš metų, tačiau šiemet susiduriama su bėda – labiau jaučiamas darbuotojų trūkumas, ypač didžiuosiuose šalies miestuose.
Kalėdų Senelis
Kalėdų Senelis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ieško pardavėjų ir kurjerių

„Šiais metais kaip niekada suaktyvėjusi sezoninių darbuotojų paieška.

Darbo skelbimų portale CVbankas.lt ieškoma daugiau kaip pusšimtis įvairių darbuotojų sezoniniam darbui šventiniu laikotarpiu”, – teigia Tomas Toleikis, CVbankas.lt vadovas.

Darbo pasiūlymus kalėdiniam periodui rasite čia.

Personalo agentūros „Manpower Lit“ direktorė Gerda Baltrūnaitė sako, kad daugiausiai darbuotojų ieško tie verslai, kurie patiria sezoninius svyravimus ir kurių darbymetis būna tiek per Kalėdas, tiek per Velykas: tai didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės, siuntų išvežiojimo bendrovės, loterijų organizatoriai.

Ieškomi ir dovanėlių pakuotojai, pagalbiniai darbuotojai, yra darbo pasiūlymas net Kalėdų seneliui. Pasitaiko ir darbų, kur siūloma iki 1000 eurų atlygis.

Greta Andrijauskienė, personalo agentūros „Personalo nuomos valdymas“ vadovė, nurodo, kad jų agentūra specializuojasi logistikos, gamybos, pramonės, statybų sektoriuose, todėl įmonės daugiausiai ieško gamybos operatorių ir pagalbinių darbuotojų.

Bendrovei „Hestija Baltic“ kalėdinis periodas – pats darbymetis, nes įmonė prekiauja fejerverkais. „Mes kalėdiniam periodui ieškome pardavėjų-kasininkų. Prekybinės vietos įrengtos prekybos centruose „Maxima“, „Norfa“, „Akropolis“ visuose Lietuvos miestuose“, – sako įmonės direktorius Alvydas Puzelis.

Kas pirmesnis, tam geresni darbuotojai

G.Baltrūnaitė, personalo agentūros „Manpower Lit“ vadovė, nurodo, kad darbuotojai samdomi nuo kelių dienų iki dviejų mėnesių. „Su darbuotojais sudaromos laikinojo darbo sutartys. Jos gali būti sudaromos ir nuo kelių dienų iki dviejų mėnesių. Dažniausiai darbuotojai įdarbinami keturioms penkioms savaitėms – nuo lapkričio pabaigos iki gruodžio pabaigos“, – sako G.Baltrūnaitė.

Pasak jos, ilgiau dirbančios įmonės iš anksto pasirūpina darbuotojais – samda prasideda ir spalio viduryje, nes kokybiškai atlikti darbą reikia mėnesio-pusantro, ypač didesniems projektams. Būna ir tokių, kurie pradeda darbuotojų paiešką paskutinę minutę. „Pavyksta rasti ir jiems darbuotojų, tačiau ir čia galioja dėsnis – kas pirmesnis pradeda ieškoti, tas susirenka labiausiai kvalifikuotus ir motyvuotus darbuotojus“, – sako specialistė.

Kas vilioja rinktis tokį darbą? Bendrovės „Hestija Baltic“ direktorius A.Puzelis akcentuoja, kad darbuotojams siūlomas lankstus darbo grafikas, kurį galima derinti su mokslais ir kita veikla. „Apmokome dirbti su kasos aparatu ir prekiauti pagal pirkėjo aptarnavimo standartus. Siūlomos visos socialinės garantijos bei konkurencingas darbo užmokestis. Kadangi prekiaujame populiariausiuose Lietuvos prekybos centruose, mūsų siūlomas nuo rezultatų priklausantis priedas prie atlyginimo leidžia darbuotojams užsidirbti didesnę algą“, – sako A.Puzelis.

G.Andrijauskienė, personalo agentūros „Personalo nuomos valdymas“, vadovė teigia, kad pasitaiko ir atvejų, kuomet gerai dirbantys laikinieji darbuotojai būna įdarbinami ir nuolatiniam darbui – jei jų darbas ir požiūris tinka darbdaviui.

Mamos ir studentai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kalėdinė prekyba
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kalėdinė prekyba

Visi personalo specialistai tvirtina, kad didžioji kalėdinių darbuotojų dalis yra studentai, kurie vietoje švenčių renkasi darbą ir uždarbį. Antra grupė – papildomai norinčios užsidirbti mamos.

„Dėl galimybės įsidarbinti kalėdiniam periodui dažniausiai kreipiasi studentai, tačiau rinkoje išlieka ir tie darbuotojai, kuriems dėl įvairiausių priežasčių reikalingas tik laikino pobūdžio darbas“, - sako G.Andrijauskienė.

G.Baltrūnaitė atkreipia dėmesį į didmiesčių ir mažesnių miestų darbo rinkos specifiką – didmiesčiuose į „šventinius“ darbus labiausiai pretenduoja studentai, tuo tarpu mažesniuose miestuose yra kandidatų, kurie turi nemažą darbo patirtį. Tai lemia aukštesnis nedarbo lygis ir mažesnė darbo vietų pasiūla. Pasak jo, šiemet pradedamas jausti laikinųjų darbuotojų trūkumas, ypač didmiesčiuose. Ji tai sieja su emigracija.

A.Puzelis nurodo, kad fejerverkais dažniausiai taip pat prekiauja studentai, nes šiuo laikotarpiu jie atostogauja. „Kadangi siūlomas lankstus darbo grafikas, darbu domisi ir mamos, auginančios vaikus“, - priduria jis.

T.Toleikis skaičiuoja, kad į tokį darbo skelbimą atsiliepia apie dvi dešimtys kandidatų. „Iš darbo ieškančiųjų pusės, susidomėjimas papildomu darbu šventiniam laikotarpiui taip pat gana didelis - į skelbimus sulaukiama po kelias dešimtis kandidatų. Sezoniniai darbai kaip taisyklė būna nesudėtingi, nereikalaujantys patirties, todėl daugeliui jaunų žmonių tai puiki proga išnaudoti laisvesnį laiką šventiniu laikotarpiu ir papildomai užsidirbti“, – apibendrina T.Toleikis, CVBankas.lt vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis