Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

CVbankas.lt: privalomas atlyginimų skelbimas – darbdaviai sparčiai priima naujovę

Vis dažniau darbo skelbimuose nurodomi siūlomi atlyginimai – jų dydžiai parodė, kokia reali situacija rinkoje ir ko gali tikėtis darbuotojas. Nors atlyginimų žirklės „nuo ... iki“ kartais gana didelės, darbuotojui lengviau pasirengti darbo pokalbiui. Skelbiami skaičiai galėtų būti įdomūs ir jau dirbantiesiems, kad galėtų palyginti savo atlyginimus su siūlomais tos pačios srities specialistams.
Tomas Toleikis
Tomas Toleikis / Asmeninio arch. nuotr.

Daugėja skelbimų su nurodomais atlyginimais

Šių metų liepos 27 dieną įsigaliojo teisės aktas, pagal kurį darbo skelbime privaloma nurodyti siūlomą darbo užmokestį. Pažvelgus į portalo CVbankas.lt skelbimus galima įsitikinti, kad darbo skelbimų su nurodytu atlyginimu daugėja itin sparčiai.

Pasak „CVbankas.lt“ vadovo Tomo Toleikio, prieš įstatymo įsigaliojimą darbo skelbimų dalis su nurodytais atlyginimais portale siekė iki 25 proc., dabar atlyginimai nurodyti jau didžiojoje dalyje darbo skelbimų (58 proc.). „Tai yra labai geras rezultatas Lietuvoje, tokio didelio skaičiaus skelbimų su nurodytais atlyginimais neturi joks kitas darbo skelbimų portalas“, – teigia T. Toleikis.

Tikimasi, kad tokios tendencijos išliks ir toliau, kol visuose darbo skelbimuose bus nurodyti atlyginimai.

„Suprantama, nereikia tikėtis visos rinkos pokyčių per vieną savaitę. Vienos įmonės prie reikalavimo prisitaikė greičiau, kitoms reikia šiek tiek daugiau laiko“, – mano CVbankas.lt vadovas.

Informacija naudinga ieškantiems darbo

T. Toleikis pabrėžė, kad portale atlyginimų įvedimas darbdaviams nėra privalomas, tačiau įvairiausiais būdais skatina jį nurodyti, ir siekiama, kad tai padaryti būtų patogu.

„Atlyginimo įvedimo forma CVbankas.lt sistemoje itin lanksti – atlyginimą galima įvesti ir konkretų skaičių, ir intervalą nuo – iki. Yra galimybė rodyti atlyginimą į rankas arba neatskaičius mokesčių, taip pat pateikti ne tik mėnesio, tačiau ir valandinį ar savaitinį atlyginimus“, – teigia T. Toleikis.

Darbdaviai dažniausiai nurodo atlyginimų rėžį nuo – iki. Kiek rečiau nurodo tik žemutinę atlyginimo ribą. „Konkretus atlyginimo dydis taip pat nurodomas, tačiau gerokai rečiau. Bet kokia informacija apie atlyginimą yra vertinga darbo ieškantiesiems ir padeda susidaryti įspūdį apie siūlomą atlyginimą“, – mano T. Toleikis.

Kol nebuvo įsigalėjęs teisės aktas, nuogąstavimas, kad priversti rodyti atlyginimą darbdaviai pateiks neracionaliai didelį atlyginimo intervalą, nepasitvirtino. Pasak T. Toleikio, atlyginimų intervalas visais atvejais atrodo racionalus, atspindintis būsimo atlyginimo lūkesčius.

Pusė skelbimų – su galimybe uždirbti 1000 Eur ar daugiau

Šiuo metu portale CVbankas.lt iš viso yra per 3100 skelbimų su nurodytu atlyginimu. Iš jų beveik pusė (1400) siūlo galimybę uždirbti iki 1000 ar daugiau.

Tiek uždirbti gali įvairiausių sričių specialistai, pvz. sandėlio operatorius (6501300 Eur), vairuotojas ekspeditorius (9401100 Eur), autoelektrikas (500-1500 Eur), vairuotojas pavežėjas ( 7001400 Eur) ir daugybė kitų.

Daugiausia uždirba programuotojai, vadovai, pardavimų specialistai

Portale CVbankas.lt rasite daugiau nei 400 skelbimų su atlyginimais, siekiančiais iki 2000 ar daugiau. Skelbimų su tokiais atlyginimais daugiausia programuotojams, vadovams ir pardavimų specialistams. Tačiau tiek gali tikėtis uždirbti ir kitų sričių specialistai, pavyzdžiui automechanikai ar veterinarijos gydytojai , kuriems siūlomi iki 2000 Eur siekiantys atlyginimai.

Daugiau nei 170 skelbimų siūloma iki 3000 ar didesnis atlygis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų