Apytiksliai aštuoni iš dešimties darbuotojų darbus atlieka sėkmingai, du iš dešimties pripažįsta, kad sekasi prasčiau – darbus pavyksta atlikti vidutiniškai, parodė darbo portalo CVbankas.lt atlikta darbuotojų apklausa.
Apie 77 proc. respondentų nesėkmę priima kaip paskatą pasimokyti iš klaidų ir kitą kartą stengiasi dar labiau, vis dėlto beveik ketvirtadalis dirbančiųjų kam nors darbe nepasisekus laikinai susierzina, nusimena ir nebeturi ūpo daryti kitus darbus.
Beveik ketvirtadalis dirbančiųjų kam nors darbe nepasisekus laikinai susierzina, nusimena ir nebeturi ūpo daryti kitus darbus.
Darbuotojų teigimu, pasiekti geresnių rezultatų dažniausiai trukdo skubotumas, neįdomios užduotys, netinkamai darbą padarantys kolegos ar per maža motyvacija. Vieni jaučiasi nemotyvuoti dėl per mažo jų darbo finansinio įvertinimo – per mažos algos. Kitiems motyvacijos stinga dėl darbdavių abejingumo, neįvertinimo.
Iš CVbankas.lt tyrimo matyti, kad finansinis ir emocinis įvertinimas žengia koja kojon greta vienas kito.
Portalo respondentų išdėstyti prioritetai atskleidė, kad darbuotojus dar labiau skatintų stengtis didesnis atlyginimas (83 proc.), papildomi priedai prie atlyginimo (69 proc.) arba didesnis įvertinimas (76 proc.) ir daugiau grįžtamojo ryšio, ką jie daro tinkamai arba netinkamai (43 proc.).
Darbuotojų teigimu, svarbu ne tik jausti, kad uždirbi ne per mažai – ne mažiau svarbus ir paskatinimas žodžiais. Vadovų pagyrimas ir sėkmingų įgyvendintų projektų pamatymas gali tapti viena svarbiausių motyvacijos ir sėkmingai dirbančio kolektyvo priežasčių.
Statistiškai mažiau reikšmingi atrodo kiti skatinamieji dalykai: sporto klubo abonementai, įvairūs bilietai ar pakvietimai į renginius, kompensuojamos sumos degalams, kelionės ar papildomos įrangos, pavyzdžiui, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir kt.
Net jei ir nėra iki galo patenkinti darbu ar darbuotojų įvertinimu šiuo metu, dauguma darbuotojų ir dabar stengiasi dirbti maksimaliai gerai.
Paklausti, ar motyvacinės sistemos pakeitimas įmonėje ar atlyginimo mokėjimas, priklausomai nuo rezultatų, paskatintų juos dirbti kitaip ir stengtis labiau, apie 60 proc. sako, kad jau dabar dirba geriausiai, kaip tik gali, o geriau imtų dirbti apie 37 proc. darbuotojų.