Darbo skelbimai su nurodytu amžiumi – diskriminacija

Vokietijos transporto priemonių  gamintojas „Daimler“ sugrįžti į darbą pakvietė dirbti apie 100 pagyvenusių buvusių įmonės darbuotojų. Įmonė tvirtina, kad jų patirtis labai naudinga. Tuo tarpu Lietuvoje vyresnio amžiaus žmonės darbo vietose nelaukiami.
Pagyvenęs žmogus dirba su kompiuteriu
Pagyvenęs žmogus dirba su kompiuteriu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 CV Amžius Darbas

Lygių galimybių tarnybos patarėjas Valdas Dambrava „Žinių radijui“ sakė, jog žmonės negalintys įsidarbinti dėl savo amžiaus pagal skundus yra 2–3 vietoje ir nusileidžia tik  skundams dėl lyties.

„Pernai buvo apie 10 procentų tokių skundų. Populiariausias skundas yra dėl amžiaus  ieškant darbo, įsidarbinant. Gana dažnai darbo skelbimuose nurodomas amžius, tačiau apskritai negalima nurodyti tokio dalyko.

Kartais darbo skelbimas būna neutralus, tačiau paskambinus iškart klausia, kiek jums metų ir tada paaiškėja, kad ta vieta užimta, – pasakojo specialistas.

Paprastai nurodo iki 38, 40 metų amžiaus, 45 metai yra kraštutinė riba, kiek teko pastebėti. Kartais darbo skelbimas būna neutralus, tačiau paskambinus iškart klausia, kiek jums metų ir tada paaiškėja, kad ta vieta užimta“, – pasakojo V.Dambrava.

Tiesa, ne visos įstaigos ieško vien jaunų darbuotojų. Yra darbų, kur reikalingas vyresnio amžiaus darbuotojas. Pavyzdžiui, mamos dažnai pageidauja tik vyresnio amžiaus auklių.

„Bet čia daugiau tokie pavieniai atvejai. Dažniau tiesiai šviesiai sakoma, kad esi per senas, o mums reikia jaunesnių“, – patikino V.Dambrava.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų