Lygių galimybių tarnybos patarėjas Valdas Dambrava „Žinių radijui“ sakė, jog žmonės negalintys įsidarbinti dėl savo amžiaus pagal skundus yra 2–3 vietoje ir nusileidžia tik skundams dėl lyties.
„Pernai buvo apie 10 procentų tokių skundų. Populiariausias skundas yra dėl amžiaus ieškant darbo, įsidarbinant. Gana dažnai darbo skelbimuose nurodomas amžius, tačiau apskritai negalima nurodyti tokio dalyko.
Kartais darbo skelbimas būna neutralus, tačiau paskambinus iškart klausia, kiek jums metų ir tada paaiškėja, kad ta vieta užimta, – pasakojo specialistas.
Paprastai nurodo iki 38, 40 metų amžiaus, 45 metai yra kraštutinė riba, kiek teko pastebėti. Kartais darbo skelbimas būna neutralus, tačiau paskambinus iškart klausia, kiek jums metų ir tada paaiškėja, kad ta vieta užimta“, – pasakojo V.Dambrava.
Tiesa, ne visos įstaigos ieško vien jaunų darbuotojų. Yra darbų, kur reikalingas vyresnio amžiaus darbuotojas. Pavyzdžiui, mamos dažnai pageidauja tik vyresnio amžiaus auklių.
„Bet čia daugiau tokie pavieniai atvejai. Dažniau tiesiai šviesiai sakoma, kad esi per senas, o mums reikia jaunesnių“, – patikino V.Dambrava.