Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Daugiau nei 2 tūkst. energetikos kainų paveiktų sektorių įmonių sulaukė kvietimų dėl subsidijos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog 2,2 tūkst. įmonių, kurių pagrindinė ekonominė veikla įtraukta į Itin paveiktų sektorių sąrašą bei atitinka dalį Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Apraše[1] nustatytų kriterijų, išsiuntė Mano VMI kvietimus teikti paraišką subsidijai gauti. Tik sulaukusios kvietimo įmonės gali kreiptis dėl subsidijos ir tai padaryti turi iki lapkričio 22 d.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Kad pagalba verslą pasiektų kuo greičiau, pagal turimus VMI duomenis dalį kriterijų įvertinome už įmones ir tas, kurios potencialiai gali gauti subsidiją, asmeniškai pakvietėme kreiptis. Jokių papildomų dokumentų teikti nereikia – užtenka gavus kvietimą savarankiškai įsivertinti, ar įmonė atitinka visus kriterijus, ir per Mano VMI užpildyti supaprastintos formos paraišką“, – teigia VMI Atrankos ir paramos auditui departamento vyr. patarėja Rūta Giedrienė.

Įmones VMI atrinko vadovaudamasi kriterijais:

  • įmonės pagrindinė ekonominė veikla įtraukta į Itin paveiktų sektorių sąrašą;
  • už 2021 m. deklaravo mokėtinas GPM sumas, susijusias su darbo arba jų esmę atitinkančiais santykiais (išskyrus individualias įmones ir mažąsias bei ūkines bendrijas, kuriose 2021 m. pagal darbo sutartį už darbo užmokestį nedirbo fiziniai asmenys) ir (arba) deklaravo mokėtiną pelno mokesčio sumą;
  • įmonė atitinka minimalius patikimų mokesčių mokėtojų kriterijus;
  • Lietuvoje neregistruota įmonė nuolatinę buveinę įregistravusi Mokesčių mokėtojų registre;
  • įmonė teisės aktų nustatyta tvarka pateikė finansines ataskaitas VĮ „Registrų centras“ už 2021 metus.

Į valstybės pagalbą negali pretenduoti likviduojamos, restruktūrizuojamos, bankrutuojančios įmonės bei įmonės, kurių 25 proc. ir daugiau kapitalo arba įmonės dalyvių balsų turi valstybė ir (ar) savivaldybė.

„Siekiant neapriboti įmonių galimybių gauti subsidiją, kvietimus išsiuntėme ir 169 įmonėms, kurios dar nėra pateikusios finansinių ataskaitų, tačiau tą padariusios galės teikti paraišką“, – atkreipė dėmesį VMI atstovė.

Prieš teikdamos paraišką įmonės turi įsivertinti, ar atitinka šiuos kriterijus:

  • turi įmonės vardu atidarytą banko sąskaitą, kuri nurodoma paraiškoje;
  • įmonė neturi arba yra nutraukusi prekybinius įsipareigojimus su Rusijos bei Baltarusijos fiziniais ir juridiniais asmenimis ne vėliau kaip iki 2022 m. rugpjūčio 31 d.;
  • įmonei ir jos naudos gavėjams nėra taikomos tarptautinės sankcijos;
  • paraiškos pateikimo metu ir tinkamų finansuoti pareiškėjų sąrašo sudarymo dieną įmonė yra pateikusi visas priklausančias mokesčių deklaracijas;
  • įmonė neturi mokestinės skolos arba mokestinė skola, susidariusi iki 2022 m. spalio 1 d. ir tinkamų finansuoti pareiškėjų sąrašo sudarymo dieną, neviršijo 50 eurų;
  • tinkamų finansuoti pareiškėjų sąrašo sudarymo dieną įmonė nėra gavusi valstybės pagalbos, kuri pripažinta neteisėta arba visą gautą sumą grąžino.

Subsidijų vertinimo procesas

Gavusi įmonės paraišką, VMI įvertins likusius kriterijus, atrinktoms įmonėms apskaičiuos priklausančią galimą subsidijos sumą ir apibendrintą informaciją pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Pastarajai priėmus teigiamą sprendimą, įmonėms skirtas subsidijų lėšas perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras iki gruodžio 28 d.

Kaip bus apskaičiuojama subsidija?

Subsidijos įmonėms bus apskaičiuojamos pagal deklaruotus mokesčius už 2021 m.:

  • 30 proc. nuo deklaruoto susijusio su darbo arba jų esmę atitinkančiais santykiais GPM

ir (arba)

  • 30 proc. nuo deklaruoto pelno mokesčio sumos.

Individualioms įmonėms bei ūkinėms bendrijoms į GPM sumą, nuo kurios skaičiuojama subsidija, įskaičiuojama ir pareiškėjo 2021 m. metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje (GPM312) deklaruota A ir B klasės pajamų GPM suma, kurios pareiškėjas nėra išskaičiavęs ar savo lėšomis sumokėjęs, tačiau pareiškėjo dalyviai jas deklaravo metinėje GPM deklaracijoje už 2021 m. (GPM311).

Bendra numatyta subsidijų suma, 30 mln. eurų, yra skirta visoms kriterijus atitinkančioms ir laiku paraiškas pateikusioms įmonėms. Viršijus šią ribą, apskaičiuotos subsidijos bus proporcingai perskaičiuotos.

Aktualią informaciją apie subsidiją bei dažniausiai užduodamus klausimus rasite www.vmi.lt > Pagalba verslui > Subsidijos verslui. Konsultacijos teikiamos telefonu 1882 (+370 5 260 5060) (spausti 4). Nuotolinės paslaugos – 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?