Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Degalinių atstovai: uždraudus alkoholį, tektų atleisti iki 30 proc. darbuotojų

Nuo kitų metų degalinėse uždraudus prekiauti alkoholiniais gėrimais, gali tekti atleisti iki 30 proc. darbuotojų, o degalines automatizuoti ir uždaryti parduotuves, tikina lietuviško kapitalo degalinių atstovai.
Degalinė T.Masiulio gatvėje, atsiskaitymas grynais
Asociatyvinė nuotr. Degalinė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Degalinių atstovai teigia, kad bendro alkoholio vartojimo šis draudimas nesumažins, mat degalinėse parduodami gėrimai sudaro tik apie 2 proc. viso alkoholio.

„1,5 tūkst. žmonių dirba sąjungos narių degalinėse, automatizuoti degalines yra dideli pinigai. Sąjungos nariai svarsto apie atleidimą žmonių 25-30 proc.“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė Lietuviškų degalinių sąjungos tarybos pirmininkas Karolis Stasiukynas.

Anot jo, dalis įmonių svarsto ir apie veiklos nutraukimą.

Degalinių pajamos mažės, nes neparduodant alkoholio, nebus parduodami ir užkandžiai, – D.Joškienė.

Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentė Daiva Jokšienė teigė, kad degalinių pajamos mažės, nes neparduodant alkoholio, nebus parduodami ir užkandžiai.

„Jeigu mes žiūrėsime tos parduotuvės mastu, tai tos pajamos degalinei yra gan svarbios, nes lengvas alkoholis yra perkamas su lydinčiaisiais produktais – įvairiais užkandžiais“, – spaudos konferencijoje sakė D.Jokšienė.

Anot jos, užkandžiai sudaro 70 proc. degalinių parduotuvių pajamų, o alkoholio pardavimai, pasak K.Stasiukyno, – 15–20 proc.

Mėsainis.
Mėsainis.

Jos nuomone, išskirti degalines iš kitų prekybos vietų yra nesąžininga: „Turi būti vienodos sąlygos visiems ūkio subjektams“.

D.Jokšienė tikino, kad draudimas nesumažins alkoholio vartojimo – šalia degalinių veikia prekybos centrai, parduotuvės, todėl alkoholį žmonės pirks jose.

„Degalinėse yra parduodama 1,9 proc. alkoholio. Lengvo alkoholio 2,1 proc. ir stipraus alkoholio degalinių tinkle – tik 0,5 proc., todėl sakome, kad uždraudus degalinių parduotuvėse pardavinėti alkoholį, tikrai nepasieksime to tikslo, nes ta dalis yra pakankamai maža jau dabar“, – aiškino naftos produktų asociacijos prezidentė.

„Eurotelos“ spalio pabaigoje atlikta apklausa parodė, kad 84 proc. respondentų alkoholį perka prekybos centruose, o 0,7 proc. – degalinėse. Anot D.Jokšienės, tik 3 proc. apklaustųjų pakeistų įpročius dėl alkoholio draudimo, 94 proc. – ne.

Simono Dailidės nuotr./Eksperimento metu nepilnamečiai bandė nusipirkti alkoholinių gėrimų.
Simono Dailidės nuotr./Eksperimento metu nepilnamečiai bandė nusipirkti alkoholinių gėrimų.

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį pareiškė, kad degalinės turi prekiauti degalais, o ne alkoholiu. Jis tikisi, kad planai uždrausti jose prekiauti alkoholiu padės mažinti jo vartojimą.

Draudimas prekiauti alkoholiniu degalinėse įsigalios nuo kitų metų sausio. Vyriausybė yra nepalaikiusi siūlymo atidėti draudimo įsigaliojimą iki 2019 metų. Jį įtvirtinančios pataisos priimtos 2011 metų gruodį, todėl įmonės turėjo ketverius metus pasiruošti.

Degalinių atstovai teigia norintys, jog draudimas būtų atidėtas iki 2019 metų, o per tą laiką būtų parengta kovos su alkoholio vartojimu strategija. Taip pat jie pritartų, jei nuo kitų metų degalinėse būtų iki 15 laipsnių ribojamas alkoholio stiprumas.

Trečiadienį draudimą svarstys Seimo sveikatos komitetas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Advento kalendoriai – nuo paprastos tradicijos iki prabangos segmento
Reklama
Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?
Reklama
Sporto veiklų įvairove ir dalyvių gausa Telšiuose pažymėta Sporto diena
Reklama
Kaip išvengti peršalimo komplikacijos – sinusito