Tyrimas, kurį lobistų grupės „Frankfurt Main Finance“ užsakymu atliko WHU-Otto Beisheimo vadybos mokykla, parodė, kad dėl „Brexit“ vien Frankfurto bankų sektoriuje turėtų atsirasti 10 tūkst. naujų darbo vietų. Atitinkamai padaugės darbo vietų ir kituose sektoriuose.
„Dėl naujų bankų darbuotojų padidės būsto, infrastruktūros ir transporto, švietimo, sveikatos apsaugos, vartojimo prekių, maisto ir t.t. paklausa“, – pareiškė mokslininkai.
Remdamiesi prielaidomis, kad dėl pradinio „Brexit“ sukrėtimo į Frankfurtą bus perkelta 10 tūkst. darbo vietų bankuose ir kad ekonomikos augimo tempas išliks stabilus, mokslininkai apskaičiavo, kad vien Frankfurto mieste ne bankų sektoriuje būtų sukurta dar bent 21,3 tūkst. darbo vietų
Pagal optimistiškiausią scenarijų Frankfurte ir jo regione galėtų būti papildomai sukurta beveik 88 tūkst. darbo vietų.
Kai 2019 metų kovo mėnesį Didžioji Britanija galutinai pasitrauks iš ES, Jungtinėje Karalystėje įsikūrę bankai ir kitos finansų įmonės gali prarasti vadinamąsias paso teises, pagal kurias gali teikti paslaugas visoje ES veikiantiems klientams.
Todėl daugelis Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių finansų įmonių svarsto galimybę tam tikrą veiklą perkelti į euro zonos miestus.
Europos miestų varžybose dėl Londoną paliekančių bankininkų kol kas pirmauja Frankfurtas – šį miestą jau pasirinko stambūs JAV ir Azijos bankai, įskaitant „Goldman Sachs“, „Nomura“, „Daiwa“ ir „Sumitomo“.
Frankfurtas taip pat pretenduoja tapti naująja Europos bankininkystės institucijos (EBI), kuriai teks išsikelti iš Londono, būstine.