Demokratų frakcija prašo prokurorų pradėti tyrimą dėl politikų trukdymo „Teltonikos“ projekto vystymui

Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Lietuvos generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą, prašydami pradėti tyrimą dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos susijusios su įmonės „Teltonika“ vadovo Arvydo Paukščio pareiškimu, jog jam finansiškai parėmus Prezidento Gitano Nausėdos perrinkimo kampaniją su įmonės projektu Liepkalnyje susiję darbai „ėmė lėtėti“, galimai atsirado dirbtinių kliūčių, rašoma „Vardan Lietuvos“ pranešime žiniasklaidai.
„Teltonika“
„Teltonika“ / Bendrovės nuotr.

Dėl susidariusios situacijos iškilo grėsmė, jog 3,5 mlrd. eurų vertės projektas Liepkalnyje bus stabdomas, o žalą dėl to patirs ne tik investuotojai, tačiau ir valstybė, netekusi didelę pridėtinę vertę kuriančio projekto. Viešojoje erdvėje paskelbta „Teltonika“ vadovo Arvydo Paukščio informacija leidžia įtarti, jog trukdymas projektui ir iš to atsirandanti žala buvo sąmoningai daroma konkrečių, publikacijose minimų politikų, siekiant pakenkti technologijų sektoriaus plėtrai.

„Vietinis verslas, kuris renkasi investuoti Lietuvoje, kurti darbo vietas ir mokėti mokesčius, turėtų jausti valstybės rūpestį ir palaikymą, o ne pagalius, kaišiojamus į ratus“, – sako demokratų frakcijos seniūnas Linas Kukuraitis. Pasak jo, į Arvydo Paukščio išsakytus įtarimus, jog projektui galimai buvo kenkiama sąmoningai privalo reaguoti teisėsauga, nes tik situacijos išsiaiškinimas gali grąžinti susvyravusį visuomenės ir verslininkų pasitikėjimą.

Pasak demokratų frakcijos seniūno būtina, jog teisėsauga įvertintų politikų ir verslininkų, apie kuriuos kalba Arvydas Paukštys tarpusavio ryšius, patvirtintų arba paneigtų, jog buvusios Vyriausybės sprendimas apriboti dvigubos paskirties prekių eksportą į trečiąsias šalis ir kuriamas neigiamas naratyvas apie konkrečią įmonę ir jos vadovą, Arvydą Paukštį, yra susiję ir galimai nusikalstami.

Demokratų nuomone, viešumoje atskleista informacija, iškilę klausimai ir abejonės kenkia Lietuvos, kaip verslui ir investicijoms atviros ir draugiškos šalies įvaizdžiui, menkina gyventojų ir verslo pasitikėjimą politikais bei leidžia daryti prielaidas, jog „neteisingas“ politines pažiūras turintiems investuotojas gali būti keliamos dirbtinės kliūtys vystant šalies ekonomikai svarbius projektus.

„Inicijavome kreipimąsi į teisėsaugą, nes išgirstos informacijos tikimės pakaks tyrimui pradėti. Jeigu iš tiesų strateginis projektas buvo stabdomas sąmoningai kaltininkai turi būti įvardinti ir prisiimti atsakomybę. Priešingu atveju ši istorija visuomet mes šešėlį ir kels abejones investuotojams, norintiems vystyti verslą ir kurtis Lietuvoje“, – teigia demokratų frakcijos seniūnas.

Pagal galiojančius teisės aktus teisėsaugos institucijos privalo reaguoti į bet kokią gautą informaciją apie galimai padarytą nusikalstamą veiklą ir atlikti visus reikalingus tyrimo veiksmus bei imtis įstatymo numatytų priemonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai