Jo teigimu, „išorės sąlygos“ banko veiklai „suprastėjo“. Be kita ko, „Deutsche Bank“ dar nepasiekė susitarimo su JAV valdžia, kuri dėl pažeidimų, padarytų iki 2008 metų krizės atliekant operacijas su hipotekos vertybiniais popieriais, iš banko reikalauja 14 mlrd. JAV dolerių baudos. Spėjama, kad galutinė baudos suma bus mažesnė. Trečiojo ketvirčio duomenimis, bankas šiai baudai buvo atidėjęs 5,9 mlrd. eurų.
Ilgalaikį banko verslo modelį kritikuoja daugelis finansų analitikų, taip pat Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovybė.
O investuotojai, kuriuos gąsdina milžiniškos baudos perspektyva, atsiima dideles sumas iš savo sąskaitų „Deutsche Bank“. Šių metų trečiąjį ketvirtį banko likvidumas sumažėjo 23 mlrd. eurų iki 200 mlrd. eurų, nurodoma banko ketvirčio veiklos ataskaitoje.
Rugsėjo pabaigoje lėšų nutekėjimas paspartėjo, tačiau „po to stabilizavosi“, per ketvirtadienį surengtą telefoninę konferenciją tikino banko finansų direktorius Marcusas Schenckas.
Investuotojų nerimą dar padidino britų verslo dienraščio „The Financial Times“ neseniai paskelbtas pranešimas apie tai, kad Didžiosios Britanijos centrinis bankas pareikalavo, kad pirmaujantys Didžiosios Britanijos bankai pateiktų informaciją apie tai, kaip jų verslas susijęs su „Deutsche Bank“.
„Deutsche Bank“ trečiąjį ketvirtį baigė pelningai, nustebinęs analitikus, kurie prognozavo, kad sunkumų slegiamas bankas ir vėl patirs nuostolių.
Bankas pranešė, kad jo grynasis pelnas liepos–rugsėjo mėnesiais sudarė 256 mln. eurų, tuo tarpu tuo pat laikotarpiu pernai jis buvo patyręs daugiau kaip 6 mlrd. eurų nuostolius.
Nuo metų pradžios „Deutsche Bank“ akcijos atpigo net 41 proc. ir jo kapitalizacija sudaro apie 18,1 mlrd. eurų.