Pardavėjai pastebi, kad pirkėjai tampa vis išrankesni, o radę tinkamą drabužį stengiasi nusiderėti kiek tik galima.
Kam mesti – geriau parduoti
Dituvos soduose, Klaipėdos rajone, jau daugiau nei dešimtmetį gyvuoja sendaikčių turgus. Žinia apie šį turgų pasklidusi plačiai, į jį atlekia ir poilsiautojai iš pajūrio. Tarp dėvėtų rūbų pasitaiko ir naujų – su tebekabančiom etiketėm.
Dauguma pirkėjų čia – nebe pirmą kartą, todėl jau žino, kur ieškoti kokybiškesnių drabužių ir suka tiesiai ten. Ant pievelės, automobilių, stalų ar pakabų drabužius iškabinę kelios dešimtys prekeivių. Didžioji dalis jų – prityrę vilkai, suvažiuojantys į turgų iš aplinkinių miestelių bei Klaipėdos kiekvieną trečiadienį ir savaitgaliais. Likusieji – debiutantai, išsivalę spintas ir gailintys išmesti puikius rūbus.
„Vyrui pasakiau, kad tai bus dovana vestuvių metinių proga. Išvaliau drabužinę, nes nebuvo galima į ją įžengti“, – prisipažino klaipėdietė fotografė Monika. Moteris atviravo kartais pasiduodanti aistrai pirkti internetu, tačiau gauti rūbai neretai nuvilia. Dažniausiai dydis – netinkamas. Taip nauji pirkiniai atsiduria drabužinės kampe. Nenešiotus batelius, palaidines ir kelnes Monika atvežė į Dituvą. Pirmiausiai jai pasisekė parduoti kailinius. Beveik prieš tris dešimtmečius pirkti kailiniai jai atiteko kaip dovana. Tačiau Monika jų taip ir neužsivilko ir džiaugėsi pardavusi už 15 Lt.
„Pati Dituvoje buvau pavasarį. Tada vaikui pripirkau rūbų už 200 Lt visai vasarai. Džiaugiausi už 60 Lt nupirkusi keturias striukes. Parduotuvėje ir vieną už tokią kainą vargu ar būčiau nupirkusi“, – aiškino Monika.
Jauna mama sakė, jog džiaugsis grįžusi į namus su tuštesne bagažine ir uždirbusi bent 300 Lt.
Pastaruoju metu pastebiu, kad žmonės nori derėtis. Nori pigų nupirkti už dar pigiau.
Klaipėdietės Rūta ir Odeta taip pat į Dituvą išsiruošė tuomet, kai susitvarkė savo spintas. Į turgų jos atvežė ne tik rūbų, batų, bet ir nereikalingą treniruoklį, nebenaudojamus mobiliuosius telefonus. Labiausiai jos gailėjo treniruoklio, tačiau pripažino, kad brangus daiktas pastaruoju metu tik dulkes rinko.
Pamėgo derėtis
Keturiolika metų dėvėtais rūbais prekiaujanti Jurgita iš Vėžaičių kiekvieną savaitgalį į automobilį prikrauna urmu pirktų drabužių ir lekia į Dituvą. Paprastom dienom dar nuvažiuoja į aplinkinius miestelius.
„Pastaruoju metu pastebiu, kad žmonės nori derėtis. Nori pigų nupirkti už dar pigiau“, – teigė moteris. Anot jos, žmonėms nebereikia „šiaip rūbų“, jie ieško geros kokybės. Kai kurie susitaria ir dėl rūbo grąžinimo, jei šis namuose nebepatiktų.
„Žmonės nori naujo ir pigiai. Problema ta, kad mes patys gauname vis mažiau geros kokybės drabužių. Būna, kad atsidarai maišą – ir vien skudurai. Neveši tokių“, – apgailestavo Jurgita.
Dažniausiai turguje apsilanko mamos, ieškančios drabužių sau ir vaikams. Vyrai čia dažniau dairosi geros kokybės sportinės aprangos.
„Mes šį turgų vadiname savaitgalio pramoga ir atgaiva piniginei“, – teigė Dituvos turgaus įkūrėjas Vidmantas Viederis. Anot jo, patogi vieta lėmė šio turgaus populiarumą. Ilgainiui vietos žmonės įprato čia ieškoti pigių, originalių rūbų. „Iš pradžių net nereikėjo nieko organizuoti, tarsi savaime jis atsirado. Dauguma prekeivių net nepasikeitė“, – pasakojo V.Viederis.