Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didėjanti emigracija maitina mokesčių susigrąžinimo įmones

Mokesčių deklaravimo užsienio šalyse paslaugas teikiančios Lietuvos bendrovės darbu nesiskundžia. Jų atstovai tikina, kad klientų srautus augina didėjanti emigracija, o daugiausiai mokesčių susigrąžinimo paslauga naudojasi Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje gyvenantys lietuviai. Tautiečių susigrąžinamos sumos iš užsienio pačios įvairiausios, bet kartais siekia ir tūkstančius eurų.
Turistai
Emigrantai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Klientų padaugėjo penktadaliu

Mokesčių susigrąžinimo iš šešių šalių, Norvegijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Švedijos bei Danijos, paslaugas siūlančios bendrovės „Incom Tax“ vadovė Rūta Radziukynienė tikino, kad įmonės paslaugomis susidomėjusių lietuvių skaičius šiemet išaugo net penktadaliu, o tai lėmė didesnė emigracija.

Suprasti akimirksniu

  • Mokesčių susigrąžinimu iš užsienio lietuviai kasmet domisi vis labiau
  • Populiarėja mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos, menksta – iš Didžiosios Britanijos
  • Susigrąžinamų pinigų sumos varijuoja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų
  • Besikreipiantieji į mokesčių grąžinimo įmones parodo emigracijos mastą ne einamuoju laikotarpiu

„Galiu pasakyt, kad žmonių įpročiai nesikeičia, bet keičiasi šalys. Šiuo metu tai daugiausia Norvegija, anksčiau buvo Anglija“, – teigė pašnekovė.

Tiesa, kokie yra bent apytiksliai mokesčių deklaravimo paslauga užsienio šalyje susidomėjusių lietuvių skaičiai, R.Radziukynienė nesutiko atskleisti.

„Turime klientus, kurie kreipiasi ir jau penktus metus iš eilės“, – patikino „Incom Tax“ vadovė.

Paklausta, kokia yra siūlomos mokesčių susigrąžinimo paslaugos kaina, R.Radziukynienė teigė, jog ji priklauso nuo šalies, kurioje mokesčius norima deklaruoti, tačiau brangiausiai tai daryti Vokietijoje.

Anot „Incom Tax“ direktorės, vidutinė suma, kurią susigrąžina Norvegijoje dirbantys lietuviai iš tenykštės vyriausybės, yra apie 1500 Eur.

Didžioji Britanija – ne tokia populiari

Kitos, jau apie trylika metų mokesčių grąžinimo dirbusiems užsienyje paslaugas teikiančios įmonės „RT Tax“ direktorius Vaidas Paknys teigė skeptiškai vertinantis R.Radziukynienės nurodytą 1500 Eur sumą ir tikino, jog dažnai įmonės marketinginiais tikslais nurodo didesnes sumas.

V.Paknio teigimu, vidutinė iš Norvegijos lietuvių susigrąžintų mokesčių suma siekia apie 5000 – 6000 kronų, t.y apie 540 – 650 Eur.

Tiesa, yra pasitaikę atvejų, kuomet klientas, pusę metų dirbęs Norvegijoje, o likusią pusę Nyderlanduose, susigrąžina ir įspūdingą, apie 6000 Eur sumą.

„Yra ir ženklių, ir visiškai minimalių grąžinimų. Visi kalba apie mokesčių grąžinimą, bet tai nėra visiškai teisinga – tai deklaracijos pateikimas. Kai kuriose šalyse, norint išvengti baudų, deklaraciją pateikti būtina“, – aiškino „RT Tax“ vadovas.

Kaip ir R.Radziukynienė, V.Paknys pažymėjo, kad žmonių, pageidaujančių mokesčius deklaruoti Didžiojoje Britanijoje, pastaruoju metu mažėja, bet vis dar išlieka nemažai.

„Kalbėti Lietuvoje apie dešimtis tūkstančių klientų būtų per drąsu“, – klientų skaičių taip pat nedetalizavo V.Paknys, bet patikino, kad kalba eina apie tūkstančius žmonių.

Nors sieti į mokesčių susigrąžinimo paslaugas teikiančias bendroves besikreipiančių žmonių srautus su emigracijos mastais tikrai galima, tačiau, anot V.Paknio, turi praeiti šiek tiek laiko, kol emigrantai tampa tokių bendrovių klientais.

Kitaip tariant, didėjantys klientų skaičiai yra prieš metus ar kelis padidėjusios emigracijos išdava.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?