Stažuotės, kartais pasitaikantys apmokymai ir retas pilno etato darbo pasiūlymas – tik tai didžiosios Vokietijos įmonės šiuo metu gali pasiūlyti dirbti pageidaujantiems pabėgėliams.
Rizika, kad pabėgėlis gali būti deportuotas, yra pernelyg didelė ir dėl to kompanijos nenori investuoti į jų mokymą.
Rizika, kad pabėgėlis gali būti deportuotas, yra pernelyg didelė ir dėl to kompanijos nenori investuoti į jų mokymą.
Šių metų pavasarį koncernas „Siemens“ vienoje iš savo gamyklų pradėjo į pabėgėlius orientuotą mokamų stažuočių programą, kuri spalio mėnesį bus plečiama.
Bendrovė „Deutsche Telekom“ savo internetiniame puslapyje taip pat reklamuoja apmokamas stažuotes pabėgėliams. Tiesa, keliami reikalavimai yra labai aukšti – priimami tik ekonomikos mokslų studentai su geromis vokiečių ir anglų kalbų žiniomis.
„Deutsche Telekom“ atstovai teigė, kad kol kas pagal šią stažuočių programą neįdarbino nei vieno žmogaus. Tiesa, bendrovė neseniai gavo pirmąją paraišką.
Automobilių dalių ir padangų gamintoja „Continental“ nusprendė šiuo metu egzistuojančią stažuočių programą atverti ir Vokietiją užplūdusiems pabėgėliams.
„Continental“ atstovė Ariane Reinhart teigia nemananti, kad šiuo metu yra išmintinga eiti į pabėgėlių centrus ir ten ieškoti perspektyvių darbuotojų.
„Svarbu žmonėms nurimti nuo streso po kelionės“, – tikina A.Reinhart.
„Deutsche Telekom“ savo ruožtu teigia norintis palaukti, kol Vokietijos politikai galutinai nuspręs dėl pabėgėlių teisinio statuso.