Beje, ankstesnė rekordinė bauda už antimonopolinių taisyklių pažeidimą taip pat buvo skirta „Google“.
Štai penkios didžiausios baudos už antimonopolinių taisyklių pažeidimą, kurias yra skyrusi Europos Sąjunga:
1. „Google Android“ (2018 m.)
Europos Komisija „Google“ skyrė rekordinę 4,34 mlrd. eurų (5 mlrd. JAV dolerių) baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia mobiliesiems įtaisams skirtos operacinės sistemos „Android“ padėtimi, siekiant įtvirtinti savo paieškos sistemos pozicijas rinkoje.
„Google“ turi per 90 dienų atsisakyti šios praktikos, antraip jai gali būti skirta papildomų baudų.
2. „Google Shopping“ (2017 m.)
Europos Komisija interneto milžinei skyrė 2,4 mlrd. eurų baudą už piktnaudžiavimą dominuojančia paieškos sistema teikiant neteisėtą pranašumą savai kainų palyginimo paslaugai („Google Shopping“).
Šiuo metu Komisija aktyviai stebi, kaip „Google“ laikosi to sprendimo.
3. „Intel“ (2009 m.)
JAV lustų gamintojai „Intel“ buvo skirta 1,06 mlrd. eurų bauda. Europos Sąjunga tuomet pareiškė, kad „Intel“ piktnaudžiavo savo dominuojančia padėtimi puslaidininkių rinkoje, kad sutriuškintų savo pagrindinį konkurentą AMD.
Komisija nustatė, kad „Intel“ taikė neteisėtas nuolaidas, kad išstumtų konkurentus iš centrinių procesorių (CPU) – asmeninių kompiuterių „smegenų“ – rinkos.
4. „Qualcomm“ (2018 m.)
Kitai JAV lustų gamintojai – „Qualcomm“ – buvo skirta 997 mln. eurų bauda už tai, kad ji mokėjo „Apple“, kad ši savo įrenginiuose „iPhone“ ir „iPad“ naudotų tik „Qualcomm“ lustus.
5. „Microsoft“ (2004 m.)
2004 metų kovo mėnesį Billo Gateso „Microsoft“ buvo liepta sumokėti 497 mln. eurų baudą už antikonkurencinį elgesį. Tai buvo pirmoji didžioji ES bauda JAV technologijų milžinams.
2008 metais įmonei skirta bauda buvo padidinta 860 mln. eurų, nes ji nesilaikė sutartų sąlygų.