„Šie įtarimai susiję su pažeidimais, susijusiais su trečiosios šalies konsultantais“, – nurodoma SFO pranešime.
Tarnyba pranešė tyrimą pradėjusi liepos mėnesį. Ji taip pat paprašė visų, turinčių svarbios informacijos, su ja susisiekti.
SFO atstovė spaudai pareiškė, kad išsamesnė informacija apie tyrimą bus paskelbta tik po to, kai bus pareikšti kaltinimai arba tyrimas bus nutrauktas.
Europos orlaivių gamintoja „Airbus“ pranešė žinanti apie tyrimą ir bendradarbiaujanti su tyrėjais.
Pasak „Airbus“ atstovų, tyrimas susijęs su keleivinių orlaivių pardavimo aplinkybėmis.
„Airbus“ atstovas spaudai taip pat pareiškė, kad apie pradėtą tyrimą įmonei buvo pranešta penktadienį.
„Mes patys nustatėme šią problemą ir patys pranešėme apie ją atitinkamoms institucijoms. Tai padaryta mums įgyvendinant savo patobulintą kovos su korupcija politiką. Vadovybė ėmėsi ryžtingų veiksmų ir yra pasiryžusi išspręsti šią problemą, bendradarbiaudama su institucijomis“, – pareiškė Jeremy Greavesas.
Apie pažeidimus „Airbus“ institucijoms pranešė balandį. Tą patį mėnesį Didžiosios Britanijos vyriausybinė agentūra „UK Export Finance“ dėl „Airbus“ pateiktose deklaracijose rastų neatitikimų nusprendė sustabdyti eksporto kreditų įmonei teikimą. Agentūros atstovai tuomet pareiškė, jog perduoda šį reikalą SFO, kuri spręs, ar būtinas tolesnis tyrimas.
Manoma, kad šis SFO tyrimas tęsis ne vienerius metus.
Britų verslo dienraštis „The Financial Times“ tyrimą pavadino „didžiuliu smūgiu Europos orlaivių gamintojai“, kuriuo netruks pasinaudoti jos JAV konkurentė „Boeing“.