Daug aplinkinių mano, kad šiems žmonėms būtina išmokti paleisti telefonus iš rankų ir tiesiog išgyventi akimirkas. Tačiau naujas tyrimas rodo, kad akimirkų fiksavimas padeda žmonėms labiau jomis mėgautis, padaryti jas įsimintinesnes.
Pietų Kalifornijos Marshall verslo mokykla atliko devynis eksperimentus su 2 tūkst. žmonių, kad išsiaiškintų, kaip žmonės išgyveno akimirką, priklausomai nuo, ar ją įamžino, ar ne.
Eksperimentai vyko Filadelfijos turguje, safari simuliacijoje, autobuso ture ir muziejuje. Kiekvieno eksperimento metu dalies dalyvių buvo raginami naudotis fotoaparatais, o kitos dalies priešingai – prašyta nesinaudoti kameromis.
Tyrėjai išsiaiškino, kad žmonės, fiksavę akimirkas, laiką praleido geriau ir buvo laimingesni už tuos, kurie to nedarė.
Pavyzdžiui, į ekskursiją autobusu vykę žmonės, kuriems leista naudotis fotoaparatais, pasakojo, kad vaizdais jie džiaugėsi kur kas labiau nei tie, kuriems buvo leista tik stebėti aplinką. Muziejuje žmonės su kameromis eksponatams skyrė daugiau dėmesio nei kita grupė.
Turguje labiau savo maistu mėgavosi tie, kurie galėjo jį įamžinti. Taip pat laimingesni tyrėjams pasirodė tie safario lankytojai, kurie liūtus ne tik stebėjo, bet ir fotografavo.
Logika čia paprasta. Kai žmogus fotografuoja, jis labiau susitelkia į veiklą, kad galėtų įamžinti akimirką ir vėliau atsiminti, kaip puikiai leido laiką. Kai žmogus labiau įsitraukia į veiklą, ja labiau ir mėgaujasi.
Tiesa, taip nutinka ir tuomet, jeigu žmogus tik galvoja apie nuotrauką, tai yra užtenka fotografuoti mintimis.