„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Du INVEGOS finansuoti projektai tapo konkurso „Europos burės 2021“ nugalėtojais

Šiandien vykusiuose apdovanojimuose „Europos burės 2021“ du nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) finansuoti projektai buvo įvertinti ir apdovanoti kaip pažangiausi bei aktualiausi Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų projektai.
Verslas
Verslas / 123RF.com nuotr.

„Džiaugiamės, kad bendrovės investicijos tapo galimybe šioms įmonėms augti ir sukurti pažangiausius produktus. Tai, kad šios įmonės pradėjo savo kelionę nuo INVEGOS, mums yra didelis įvertinimas, o partnerystė su tokiais aukščiausią pridėtinę vertę socialinei ir ekonominei gerovei suteikiančiais verslais – mūsų veiklos ir teikiamos vertės pagrindas“, – pranešime spaudai cituojamas INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Nominacijoje „Už įdomiausius smulkaus verslo projektus“ apdovanojimą laimėjo tvarios mados lietuviškas prekės ženklas „The Knotty Ones“. Praėjusių metų rudenį „The Knotty Ones“ pritraukė „Coinvest Capital“ įgyvendinamos rizikos kapitalo priemonės „Koinvesticinis fondas II“ ir verslo angelų 500 tūkst. eurų investiciją. Rizikos kapitalo priemonę, kuri finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, administruoja INVEGA.

„The Knotty Ones“, rašome įstaigos pranešime spaudai, tai trijų draugių įkurtas tvarios mados prekės ženklas, kuriantis darbo vietas moterims atokiose Lietuvos vietovėse bei siekiantis atgaivinti mūsų šalies amatus, suteikiant jiems modernumo prieskonio. Socialus verslo modelis suteikia galimybę dirbti iš bet kurios šalies vietos moterims įvaldžiusioms mezgimo meną ir nedidelėms mezgykloms bei mažina atskirtį tarp galutinio produkto vartotojo ir tą produktą pagaminusio asmens.

Taip pat „The Knotty Ones“ kviečia kiekvieną pirkėją prisidėti prie drabužį numezgusios moters svajonės išpildymo – skirti papildomą sumą, kuri atitenka darbuotojai ir naudojama konkrečios svajonės įgyvendinimui.

„The Knotty Ones“ tikslas yra nuolat plėstis, taigi ir auginti mezgėjų komandą. Siekiama padaryti teigiamą pokytį kiek galima didesniam skaičiui moterų gyvenančių įvairiose šalies vietose, skatinti jas tobulėti ir kurti geresnes gyvenimo sąlygas.

Startuolis „Robolabs“ tapo nugalėtoju nominacijoje „Už inovatyviausius sprendimus“. Į „Robolabs“ investavo „70 V“ komanda, įgyvendinanti INVEGOS administruojamą rizikos kapitalo priemonę „Akceleravimo fondas“.

„RoboLabs“ idėja – teikti buhalterines paslaugas šiuolaikiškai: pasitelkus dirbtinį intelektą didžiąją dalį, 50-80 proc., rutininių apskaitos darbų patikint atlikti ne žmogui, o robotui. „RoboLabs“ automatizuoja ir skaitmenina buhalterinės apskaitos procesus, taip įmonėms suteikiama galimybė lengviau ir efektyviau valdyti savo verslą, realiu laiku sekti įmonės finansinius rodiklius, matyti atskaitas ir t.t. Dėl inovatyvių spendimų apskaita vedama beveik realiu laiku, neeikvojant popieriaus, tiksliau, ir efektyviau.

Tarp konkurso „Europos burės 2021“ nominantų pateko ir kiti INVEGOS finansuoti projektai. „Už įdomiausius smulkaus verslo projektus“ taip pat buvo nominuoti du startuoliai – žinių dalijimosi platforma "Qoorio" ir trumpalaikių užduočių užsakymo platforma „Discontract“. Į startuolį „Qoorio“ investavo „70 V“, įgyvendinanti INVEGOS priemonę „Akceleravimo fondas“. Į ‚Discontract“ investicija atlikta kartu su verslo angelais iš INVEGOS administruojamos rizikos kapitalo priemonės „Koinvesticinis fondas II“.

„Už inovatyviausius sprendimus“ buvo nominuotas elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą plėtojantis startuolis „In Balance Grid", kuris gavo investiciją iš „Koinvesticinio fondo susisiekimui“, finansuojamo Sanglaudos fondo lėšomis. Taip pat tarp geriausių šioje nominacijoje pateko „Pack from Nature“ plėtojamas jaunas verslas, gavęs paskolą iš „Verslumo skatinimo fondo 2014-2020“, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis.

Finansų ministerijos skelbiamuose „Europos burių“ apdovanojimuose geriausius projektus atrinko komisija, sudaryta iš įvairių sričių visuomenės atstovų. Jau tryliktą kartą vykstančiame konkurse kasmet apdovanojami projektai aštuoniuose nominacijose: už investicijas į žmogų, už darnios aplinkos kūrimą, už inovatyviausius sprendimus, už investicijas į ateities mokyklą, už efektyvumą medicinoje, už bendruomeniškumo kūrimą, už įdomiausią smulkaus verslo projektą, už kūrybiškiausią projekto viešinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“