Inovacijos – ilgalaikiam konkurencingumui
Investuojant į naująją gamyklą ypač daug dėmesio skirta inovacijoms, kurios užtikrintų ilgalaikį konkurencingumą: „Inno Line“ gamykloje įdiegti 35 robotai ir 15 automatizuotų kokybės kontrolės sistemų, dalis inovatyvių sprendimų baldų gamyboje panaudoti pirmą kartą Europoje.
„Šis modernus gamybos kompleksas yra SBA grupės ir „SBA Home“ strateginė investicija, kurios ėmėmės turėdami ilgalaikio partnerio IKEA pasitikėjimą. Konkuruojame su gamintojais visame pasaulyje, todėl inovacijos, efektyvumas ir susitelkusi kompetentinga komanda yra būtinos išlikti ir augti.
„Inno Line“ projektas patyrė visas pastarojo meto krizes ir jas atlaikė. Ir dabar gamyklą į gyvenimą paleidžiame ypatingai sunkiu laikotarpiu – karas, energetikos kainų krizė, ekonomikos lėtėjimas. Tačiau SBA grupės žmonės kartu su mūsų strateginiais partneriais įrodėme, kad galime įveikti daugybę iššūkių“, – sakė SBA viceprezidentas ir „SBA Home“ valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.
Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikinime oficialaus atidarymo proga, pabrėžė, kad įmonė įtvirtina inovatyvios Lietuvos viziją.
„Tai, kad „Inno Line“ siekia būti konkurencingas globalioje rinkoje, drąsiai imasi inovacijų, diegia modernią įrangą ir kartu daug dėmesio skiria aplinką tausojančioms ir CO2 emisiją mažinančioms priemonėms, visiškai atitinka valstybės prioritetus.
Kuriamos naujos darbo vietos, orientuotos ne į pigią darbo jėgą, bet į kompetenciją, lankstumą bei gebėjimą nuolat tobulinti savo įgūdžius ir žinias. Tikiu, kad visi kartu atlaikysime dabartinius sunkumus, tačiau viskam reikia laiko. Todėl dar kartą noriu pasidžiaugti, kad jau šiandien kuriate naujos kartos Lietuvą ir pasaulį,“ – sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
Investicijos – 65 mln. Eur
Pasak SBA viceprezidento, Lietuvos baldų gamintojai yra viena iš kertinių šalies pramonės šakų, o naujasis kompleksas bus vienas vėliavnešių priešakinėse linijose Lietuvai kovojant dėl
pasaulinės baldų rinkos dalies. Vidutiniškai „Inno Line“ kiekvieną minutę bus pagaminama po daugiau nei 3 vnt. pilnai sukomplektuotus baldus (per dieną – apie 4 500 vnt.). „Inno Line“ produkciją eksportuos į 50 užsienio rinkų, įskaitant Jungtinę Karalystę, Lenkiją, Švediją, Vokietiją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitur.
Anot naujai atidaryto baldų gamybos komplekso partnerių IKEA, čia įdiegtos inovacijos ir automatizacijos sprendimai šiuo metu tapę kaip niekada aktualūs.
„Šiandien atidaryta ši itin automatizuota baldų gamykla tuo pat metu žymi ir ypatingą progą, todėl IKEA vardu noriu pasveikinti ir pasidalinti šilčiausiais linkėjimais. Šiandien pramonei kaip niekada anksčiau reikia inovatyvių sprendimų ir tvarios gamybos. SBA ir IKEA jau daugybę metų glaudžiai bendradarbiauja ir kartu siekia, kad daugelio žmonių kasdienybė taptų dar geresnė. Norėtume padėkoti už mūsų bendrą kelionę ir nekantriai laukiame kito lygio BRIMNES produktų, pagamintų su dar inovatyvesniais sprendimais, kurie IKEA gaminius padarys dar geresnius“, – sako IKEA kategorijos vadovė Linn Roslund.
Kuria inovatyvią Lietuvą
„SBA Grupė“ į „Inno Line“ investavo 65 mln. ir tai yra didžiausias naujas pastarųjų metų pramonės objektas Vakarų Lietuvoje.
„Tai vienas pirmųjų projektų, kuris Lietuvoje užbaigtas pagal vadinamąją Žaliojo koridoriaus iniciatyvą, leidžiančią greičiau ir paprasčiau vystyti naujas reikšmingas investicijas. Jau esame pasirašę stambaus investuotojo sutarčių už beveik pusę milijardo eurų, bus sukurta daugiau nei 2 tūkstančiai darbo vietų. Tai rodo, kad ši iniciatyva – geras postūmis verslui ir investuotojams. Džiaugiuosi, kad šalyje kuriasi inovatyvios gamyklos ir verslai, nes tai didina Lietuvos technologinį proveržį, žinomumą bei konkurencingumą globaliu mastu“, – „Inno Line“ atidaryme sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
„Inno Line“ gamyba šiuo metu jau įsibėgėja ir sparčiai artėjama link ilgalaikio gamybos apimčių tikslo.
„Išgyvenome labai intensyvų iššūkių laikotarpį, kai greta pandemijos, sutrūkinėjusių logistikos grandinių, žaliavų ir energijos kainų šuolių, karo Ukrainoje poveikio dar reikėjo ir sklandžiai, laikantis terminų pastatyti, įrengti ir paleisti naują gamybos kompleksą. Didžiuojuosi savo profesionalia ir atsidavusia komanda, kuri sėkmingai su tuo susitvarkė ir dabar pagrindinė mūsų užduotis – pasiekti maksimalų gamybos mastą ir 150 mln. eurų siekiančius pardavimus“, – teigia „Inno Line“ vadovas Rolandas Baltuonis.
Anot jo, naujojoje gamykloje geriausios ne tik darbo, bet ir poilsio sąlygos. Darbuotojams baigiamos įrengti komfortiškos poilsio zonos, geriamojo vandens stotelės ir kt.
Robotai ir darbui, ir pramogai
Naujajame gamybos komplekse renginio dalyviai susipažino ne tik su pramoniniais robotais. Juos pasitiko šuo robotas “Q”, kuris sukurtas Šilutės robotikos mokykloje “Tavo robotas”. Jis sugeba atpažinti žmones, stebėti aplinką ir judėti joje apeinant kliūtis, atlikti triukus. “Q” gali būti pasitelkiamas patalpoms stebėti ir signalus apie parametrų nukrypimus nuo normos perduoti operatoriui.
Naujosios gamyklos pramoniniai robotai kartu su Klaipėdos muzikinio teatro muzikantais atliko specialiai “Inno Line” gamyklai sukurtą kūrinį – judėjo šokio ritmu. Renginio metu už išskirtinę lyderystę kuriant naująjį baldų gamybos kompleksą pagerbti komandos nariai.
SBA grupė veikia baldų gamybos, tekstilės ir NT sektoriuose. Grupės įmonėse Lietuvoje dirba apie 4800 žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių, o pardavimai 2021 m. siekė 404,6 mln. Eur.