2015 06 18 /10:19

Rusijos valstybinių įmonių turto areštas Belgijoje palies ir stačiatikių bažnyčią, ir bankus

Trečiadienį buvo areštuotas Belgijoje esančių Rusijos valstybinių bendrovių (išskyrus diplomatinių misijų) turtas. Tai – antras smūgis Rusijai per dieną. Europos Sąjungos ambasadoriai trečiadienį susitarė pratęsti ekonomines sankcijas Rusijai šešiems mėnesiams – iki kitų metų sausio pabaigos.
„Jukos“
„Jukos“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Radijo stoties „Echo Moskvy“ interneto svetainėje skelbiama, kad bus areštuotas Rusijos įmonių, turinčių padalinius Belgijoje, kai kurių tarptautinių bankų, Rusijos stačiatikių bažnyčios Briuselio ir Belgijos arkivyskupijų bei Europos oro transporto agentūros „Eurocontrol“ turtas.

Hagos arbitražo teismo sprendimo Maskva nevykdo

2014 m. tarptautinis arbitražo teismas Hagoje nurodė Rusijai sumokėti rekordinę 50 mlrd. JAV dolerių kompensaciją dėl jos bendrovės, anksčiau priklausiusios Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, ekspropriacijos.

2014 m. tarptautinis arbitražo teismas Hagoje nurodė Rusijai sumokėti rekordinę 50 mlrd. JAV dolerių kompensaciją dėl jos bendrovės, anksčiau priklausiusios Kremliaus kritikui Michailui Chodorkovskiui, ekspropriacijos.

Sprendimą teismas grindė tuo, jog Rusijos vyriausybė, faktiškai nusavindama privačią „Jukos“, pažeidė Energetikos chartiją – taip pat ir Rusijos pasirašytą tarptautinį dokumentą dėl bendradarbiavimo ir investicijų apsaugos energetikos srityje. 

2014 m. lapkritį Rusija apskundė Hagos teismo sprendimą dėl 50 mlrd. dolerių išmokos „Jukos“ akcininkams. Tačiau ekspertai primena, kad sprendimas apskųsti teismo sprendimą Rusijos neatleis nuo atsakomybės išmokėti pinigus akcininkams.

EŽTT: areštas nesusijęs su „Jukos“

„Interfax“ iš pradžių skelbė, kad toks Belgijos teismo sprendimas priimtas dėl Rusijos federacijos įsipareigojimų nevykdymo – ji turėjo sumokėti 1,86 mlrd. eurų buvusiems „Jukos“ akcininkams. 

Tačiau Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) paneigė, kad areštas susijęs su „Jukos“, paskelbė „Dožd“. Teismas pabrėžė, kad sprendimas dėl skolos „Jukos“ yra aptariamas Europos Tarybos Ministrų komitete, diskusijose dalyvauja ir Rusija.

Tai pirmas kartas istorijoje, kuomet privatūs investuotojai kreipėsi į valstybę, siekdami atgauti tokio dydžio kompensaciją.

15min.lt primena, kad praėjusių metų liepos pabaigoje Europos Žmogaus Teisių Teismas įpareigojo Rusiją sumokėti buvusiems „Jukos“ akcininkams 1,86 mlrd. eurų kompensaciją už faktinį jų turto nusavinimą. Maskvos bandymas tai apskųsti buvo nesėkmingas.

Gegužės mėnesį buvę Rusijos naftos koncerno „Jukos“ akcininkai išsiuntė pareiškimus Vakarų valstybių teismams su prašymu padėti įgyvendinti Hagos nuolatinio arbitražo teismo sprendimą. Tai pirmas kartas istorijoje, kuomet privatūs investuotojai kreipėsi į valstybę, siekdami atgauti tokio dydžio kompensaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai