„Renault“ ir „Nissan“ santykiai ėmė aižėti nuo lapkričio mėnesio, kai netikėtai buvo suimtas verslininkas Carlosas Ghosnas, vadovavęs trijų narių – „Mitsubishi Motors“, „Renault“ ir „Nissan“ – aljansui.
„Renault“ valdo 43 proc. „Nissan“ akcijų, o Prancūzijos valstybė savo ruožtu turi 15 proc. „Renault“ akcijų.
Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire birželio 8-ąją naujienų agentūrai AFP duotame interviu paminėjo, kad Prancūzija yra pasirengusi sumažinti savo dalį bendrovėje „Renault“, jei tai sustiprintų pastarosios bendrovės partnerystę su „Nissan“.
Visgi E.Macronas viešnagės Japonijoje metu paprieštaravo savo ministrui, pareiškęs žurnalistams, jog „nėra jokios priežasties keisti tarpusavio dalių, valdymo ir ... Prancūzijai priklausančios „Renault“ dalies, kuri neturi nieko bendro su „Nissan“.
E.Macronas, regis, tokiu būdu įspėjo ir „Nissan“ vadovą Hiroto Saikawą, kuris antradienį pareiškė akcininkams, jog gali tekti iš naujo apsvarstyti jautrų dabartinės aljanso struktūros klausimą, „jei disbalansas taptų nestabilumą lemiančiu veiksniu“.
Visgi Prancūzijos prezidentas, anksčiau ėjęs ekonomikos ministro pareigas, pažymėjo, jog sudėtingas bendrovių nuosavybės dalių balansas aljanse yra „istorinis rezultatas“.
„Šiuo metu šio klausimo nesvarstysime. Tai nėra esminis dalykas. „Nissan“ padėties gerinimui padėtų ne nuosavybės dalių keitimas“, – pareiškė E.Macronas.
„Nissan“ grynasis pelnas per paskutiniuosius mokestinius metus pasiekė beveik žemiausią per dešimtmetį lygį, o bendrovė jau įspėjo apie „sudėtingą verslo aplinką“ artimiausiais 12 mėnesių.
„Pastarojo meto rezultatai nėra susiję su akcijų paketais, jie yra pramoniniai. Mažiau užsiimkime politika ir skirkime daugiau dėmesio pramonei ir technologinėms naujovėms“, – pareiškė Prancūzijos prezidentas.