E.Muskas liko antras tarp milijardierių: kaip savo turtus susikrovė jį aplenkęs prancūzas B.Arnault?

Bernardas Arnault, prancūzų verslininkas ir LVMH grupės, kuriai priklauso 75 mados ir kosmetikos prekių ženklai, vadovas, žurnalo „Forbes“ duomenimis, yra turtingiausias žmogus pasaulyje. Būtent jis pirmauja atitinkamame 2023 metų reitinge, kurį žurnalas paskelbė antradienį.
Elonas Muskas ir Bernardas Arnault
Elonas Muskas ir Bernardas Arnault / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prancūzų mados ir kosmetikos verslininko B. Arnault turtą „Forbes“ įvertino 211 mlrd. JAV dolerių.

Į antrąją šio reitingo eilutę nukrito kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ ir elektromobilių gamintojos „Tesla“ įkūrėjas, JAV verslininkas Elonas Muskas, kurio turtas siekia 180 mlrd. dolerių, o trečias šiemet – elektroninės prekybos milžinės „Amazon“ vadovas, amerikietis Jeffas Bezosas su 114 mlrd. dolerių.

B.Arnault jau buvo aplenkęs E.Muską pernai gruodį, o vėliau JAV verslininkas vėl atsiėmė pirmąją vietą.

Kaip paaiškėjo – laikinai.

Tačiau kas tas B.Arnault ir kaip jis susikrovė savo turtus?

Kaip rašo „Forbes“, 1949 m. gimęs B.Arnault vadovauja LVMH imperijai, kuriai priklauso apie 70 prabangos prekių ženklų, įskaitant „Louis Vuitton“, „Moët Hennessy“, „Sephora“ ir kitus.

Jo turto vertė ypač padidėjo per pandemiją – tai lėmė ir sėkmingi įsigijimai.

2021 m. sausį LVMH už 15,8 mlrd. dolerių įsigijo amerikiečių juvelyrinę įmonę „Tiffany & Co“ – manoma, kad tai buvo didžiausias prabangos prekių ženklų įsigijimas per visą istoriją.

2019 m. LVMH išleido 3,2 mlrd. dolerių už prabangių viešbučių grupę „Belmond“, kuriai priklauso arba ji valdo 46 viešbučius, teikia kelionių traukiniais ir kruizų upėmis paslaugas, rašo „Forbes“.

B.Arnault senelis 1926 m. įkūrė statybų ir inžinerijos bendrovę „Ferret-Savinel“, kurios vairą 1950 m. perėmė jo žentas, B.Arnault tėvas Jeanas.

Pats B.Arnault taip pat savo profesinę karjerą pradėjo šioje bendrovėje 1971 m. ir netrukus, 1978 m., jau buvo jos prezidentu.

Jis įtikino savo tėvą parduoti bendrovės statybos padalinį ir pradėti naują verslą. Tėvas sutiko su šia idėja, „Ferret-Savinel“ buvo pertvarkyta ir pervadinta į „Ferrinel“, o B.Arnault įgijo 40 mln. frankų, kuriuos galėjo investuoti į kitas sritis.

1984 m. jis pradėjo domėtis prabangos prekėmis. Verslininkas įsigijo kompaniją „Financière Agache“, o tuomet ir „Boussac Saint-Frères“, kuri valdė žinomą prekės ženklą „Christian Dior“.

Jis buvo vienas „Moët Hennessy“ ir „Louis Vuitton“ sujungimo į vieną įmonę inicijatorių, tai įvyko 1987 m. Vis didindamas savo įtaką šioje įmonėje, 1989 m. jis tapo valdybos pirmininku.

Visi B.Arnault vaikų šiuo metu dirba LVMH priklausančiose įmonėse: vyriausia ir vienintelė dukra Delphine, vadovauja kosmetikos gigantei „Dior“, Arnolde'as yra grupės holdingo kompanijos vadovu, Alexandre'as dirba vykdančiuoju viceprezidentu juvelyrikos kompanijoje „Tiffany & Co“, o Fredericas vadovauja žinomiems laikrodžių gamintojams „TAG Heuer“. Jaunėlis Jeanas atsakingas už „Louis Vuitton“ laikrodžių padalinį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis