EK nustatė dar vieną atvejį, kai įmonės pateikė neteisingą informaciją

Europos Komisija tikrina sandoris, pagal kurį amerikiečių kompanija „General Electric Co.“ perka danų bendrovę „LM Wind Power“. Šiam sandoriui Komisija pritarė praėjusiais metais. Tačiau dabar Komisija tikrina šį sandorį, nes mano, kad „General Electric Co.“ pateikė neteisingos informacijos, teigia gerai informuotus šaltinis cituojanti agentūra „Bloomberg“.
Europos Komisija
Europos Komisija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Apie tai, kad už 1,5 mlrd. eurų perka „LM Wind Power“, „General Electric Co.“ pranešė praėjusių metų pabaigoje. Komisija pritarė šiam sandoriui kovo 20 d.

Sandorio vertinimo metu amerikiečių kompanija teigė neketinanti vystyti naujo naujos kartos 12 megavatų vėjo jėgainių projekto. Tačiau gauta duomenų, kad vyksta priešingai.

Už tokius pažeidimus EK tradiciškai skiria bauda, kuri siekia 1 proc. įmonės metinės apvartos.

Praėjusią savaitę Europos Komisija Jungtinių Valstijų bendrovei „Facebook“, valdančiai to paties pavadinimo socialinį tinklą, skyrė 110 mln. eurų baudą už neteisingą ar klaidinančią informaciją, pateiktą perimant bendrovę „WhatsApp“.

„Šiandieninis sprendimas siunčia aiškų signalą kompanijoms, kad jos privalo laikytis visų ES įmonių susijungimų taisyklių aspektų, įskaitant ir reikalavimą pateikti teisingą informaciją. Komisija turi priimti sprendimus dėl įmonių susijungimų poveikio konkurencijai žinodama visus tikslius faktus“, – išplatintame pranešime cituojama ES konkurencijos komisarė Margrethe Vestager.

EK 2014 metų pabaigoje leido „Facebook“ už 19 mlrd. JAV dolerių perimti „WhatsApp“, nustačiusi, kad nėra pagrindo manyti, kad šis sandoris pakenks konkurencijai socialinių tinklų sektoriuje.

Komisijos pranešime pažymima, kad kai „Facebook“ 2014 metais informavo Komisiją apie planuojamą „WhatsApp“ perėmimą, ji teigė, kad negalės techniškai susieti „Facebook“ ir „WhatsApp“ vartotojų paskyrų.

„Tačiau 2016 metų rugpjūtį „WhatsApp“ atnaujino savo paslaugų teikimo ir privatumo politikos nuostatas ir pranešė apie galimybę susieti „WhatsApp“ vartotojų telefonų numerius su „Facebook“ vartotojų tapatybėmis“, – teigiama Komisijos pranešime.

Dėl to pradėjusi tyrimą EK nustatė, kad „priešingai nei teigė „Facebook“, kai 2014 metais buvo vertinamas planuojamas susiliejimas, jau 2014 metais egzistavo techninė galimybė automatiškai susieti „WhatsApp“ ir „Facebook“ vartotojų tapatybes, ir „Facebook“ darbuotojai apie tai žinojo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų