Grupė antradienį BNS patvirtino vertinanti sąlygas dalyvauti bendros įmonės kūrime, tačiau daugiau detalių apie galimą dalyvavimą bendroje įmonėje dėl konfidencialumo atskleisti negalinti.
„Patvirtiname, kad esame gavę iš „Rheinmetall“ kvietimą deryboms. Šiuo metu vertiname sąlygas, kuriomis siūloma prisidėti vystant Lietuvos saugumui itin svarbų projektą. Sprendimai nėra priimti“, – komentare BNS teigė „Epso-G“ vadovas Mindaugas Keizeris, atsakydamas į kausimą, ar „Epso-G“ dalyvaus bendros įmonės valdyme.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį BNS taip pat sakė, kad būsimo projekto vystyme dalyvauja ir „Epso-G“.
„Paprastai konkrečių projektų valdymui steigiamos naujos, bendrai valdomos įmonės, tačiau konkretūs pasidalinimai, konkretus kiekvieno partnerio vaidmuo, matyt, bus aiškus, kai tos derybos bus užbaigtos“, – BNS sakė G. Skaistė.
Jos teigimu, būsimos „Rheinmetall“ gamyklos valdyme iš Lietuvos pusės „vienu ar kitu formatu“ taip pat dalyvautų Kauno rajone veikianti valstybės valdoma Giraitės ginkluotės gamykla – jos vienintelė akcininkė ya Finansų ministerija.
Apie tai, kad Lietuva su „Rheinmetall“ būsimos gamyklos projekte dalyvaus kartu įkuriant bendrą įmonę, praėjusį penktadienį paskelbė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ji tuomet teigė, kad konkrečios būsimos įmonės detalės bus paviešintos „visai netrukus“.
BNS žiniomis, šiuo metu Lietuvos institucijos ir „Epso-G“ su vokiečiais derasi dėl bendros įmonės valdymo, derybas tikimasi užbaigti šią savaitę, o apie būsimą įmonę planuojama oficialiai paskelbti jau kitą savaitę.
Vyriausybės ir „Rheinmetall“ atstovai praėjusį penktadienį Vilniuje pasirašė žemės sklypo būsimai gamyklai Radviliškio rajone nuomos bei 155 mm šaudmenų įsigijimo sutartis. Gamykla netoli Baisogalos turėtų pradėti veikti 2026-ųjų viduryje.
„Rheinmetall“ į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų, joje turėtų būti sukurta bent 150 naujų darbo vietų.
Elektros ir dujų perdavimo įmones „Litgrid“ ir „Amber Grid“ valdanti „Epso-G“ anksčiau buvo atsakinga už fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybą.