Puiki fizinė ir emocinė darbuotojų sveikata – šiuolaikinių bendrovių prioritetas. „Fellowes Workplace Wellness Trend“ studijos išvados rodo, kad 87 proc. darbuotojų dirba efektyviau kai darbo aplinkoje skiriama dėmesio gerai žmonių savijautai. Daugiau nei 23 metų patirtį įrengiant biurus Lietuvoje ir užsienyje turintys „Ergolain“ biuro ir HORECA baldų projektų ekspertai džiaugiasi, kad įmonės baldus ergonomiškai darbo vietai vis dažniau renkasi atsižvelgdamos į darbuotojų poreikius ir darbo specifiką, taip prisidėdamos prie darbuotojų gerovės.
Vilma Bružienė, „Ergolain“ įmonių grupės vadovė, 2021-ųjų žiemą inicijavo „Wellbeing“ projektą, kurio tikslas – rūpestis darbuotojų emocine sveikata. Per 12 „Wellbeing“ mėnesių „Ergolain“ darbuotojai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose apie streso valdymą, grįžtamąjį ryšį, laiko planavimą, gerą savijautą. Taip pat įmonė palaiko darbuotojus, kurie jaučia, kad reikėtų pasikalbėti su profesionalais, konsultuotis su psichikos sveikatos specialistais. „Ergolain“ įsipareigoja apmokėti sąskaitas už šias paslaugas.
„Karantinas, nuotolinis darbas, baimė užsikrėsti COVID-19, karas Ukrainoje, nežinia dėl ateities – visos šios aplinkybės skatina ieškoti būdų, kaip padėti komandai išgyventi šiuo sudėtingu laikotarpiu. „Wellbeing“ projektas ragina daugiau dėmesio skirti emocinei sveikatai, mokytis, kaip tinkamai reaguoti ir elgtis stresinėse situacijose, galiausiai, nebijoti kreiptis pagalbos, kai jos iš tiesų reikia“, – sako V. Bružienė.
Vadovė detalizuoja, kad reaguojant į prasidėjusį karą Ukrainoje, „Ergolain“ pradėjo veikti „Krizės valdymo komitetas“, kurio tikslas sekti įvykius Ukrainoje ir informatyviai, aiškiai komunikuoti komandai apie karo padėties Ukrainoje padarinius „Ergolain“ veiklai ir darbuotojams.
Daugiau praktikos
Šįmet projektas tęsiamas toliau, jis tobulėja, o kartu didėja jo apimtis. Nuo šiol „Wellbeing“ turi vadovą ir komandą, sudarytą iš skirtingų įmonės skyrių specialistų. Gerovės programos geriausiai veikia tuomet, kai patys darbuotojai patys sprendžia, kokie renginiai ar iniciatyvos jiems kuria patogesnę, jaukesnę ir įtraukiančią aplinką.
Pasak Agnės Igarytės, vidinio „Ergolain“ darbuotojų gerovės projekto „Wellbeing“ vadovės, po įmonių grupėje atliktos darbuotojų apklausos paaiškėjo, kad žmonės labai vertina šią iniciatyvą ir norėtų didesnio bendrovės indėlio valdant stresą, puoselėjant grįžtamojo ryšio kultūrą bei reguliuojant darbo krūvį.
„Wellbeing“ komanda po ilgų diskusijų sudarė 20 darbuotojų gerovės krypčių sąrašą, kuris bus įgyvendinamas 2022-aisiais. Įdomu tai, kad kiekviena iniciatyva turi šeimininką, t. y. atsakingą komandos narį, kuris rūpinsis renginio ar veiklos organizavimu, komunikacija ir pan.
„Šiais metais norime daugiau dėmesio skirti praktiniams įgūdžiams. Pvz., kad darbuotojai turėtų galimybę ne tik išklausyti paskaitą apie grįžtamąjį ryšį, bet ir praktiškai išmoktų jį teikti bei jo prašyti“, – paaiškina A.Igarytė.
Naujos iniciatyvos: karmos taškai, darbas darbo metu ir 5 minutės
„Wellbeing“ komanda „Ergolain“ įmonių grupės darbuotojams jau pristatė keletą naujų iniciatyvų, kuriomis siekiama sukurti įtraukiančią bei bendradarbiauti skatinančią darbo kultūrą.
Iniciatyva „Karmos taškai“, tikimasi, padės sustiprinti padėkos kultūrą įmonėje. Įsisukę į kasdienių darbų ratą, kartais pamirštame pasakyti „ačiū“ kolegai, kuris nuosekliai dirba savo darbą, padaro daugiau nei jo prašoma, o kartais atlieka nematomus darbus, pvz., pirmasis atvykęs biurą kasdien pastumia kalendoriaus žymeklį.
Stresas – viena iš didžiausių prastos emocinės savijautos priežasčių. Gyvename skaitmeniniame amžiuje, kai telefonu ar elektroniniu paštu esame pasiekiami bet kuriuo paros metu. Patirtis rodo, kad žmonės po darbo valandų sulaukę elektroninių laiškų, jaučia pareigą juos bent perskaityti, o kartais ir atsakyti. Toks elgesys sukelia stresą, trukdo ilsėtis bei, ilguoju laikotarpiu, mažina asmens produktyvumą. Taigi, „Ergolain“ darbuotojai skatinami prisijungti prie iniciatyvos „Darbas darbo metu“. Tai reiškia, kad darbinę korespondenciją vertėtų siųsti darbo valandomis.
„Wellbeing“ komanda primena, kad siunčiant vėlyvą elektroninį laišką kolegai, reikėtų pagalvoti, ar galima lukterėti ir informaciją išsiųsti ryte. Be to, darbuotojai skatinami naudoti elektroninio pašto funkcija, leidžiančia pasirinkti, kada adresatas turėtų gauti laišką.
„Laiku suteiktas grįžtamasis ryšys yra svarbus darbuotojų gerovės elementas. Taigi dar viena inciatyva – „5 minutės“. Šiuo projektu siekiame paskatinti skyrių vadovus kartą per mėnesį penkias minutes pasikalbėti su darbuotojais apie jų kasdienę veiklą, darbo krūvį, įgyvendintus projektus, aptarti rezultatus, pasiteirauti, ką vadovas galėtų padaryti, kad specialistui dirbti būtų patogiau ir geriau. Siekiame, kad ilgainiui ir patys darbuotojai rodytų aktyvumą ir patys inicijuotų tokius pokalbius su vadovais“, – kalba A.Igarytė.
„Wellbeing“ projekto vadovė akcentuoja, kad šios darbuotojų gerovės iniciatyvos tikslas – įduoti komandos nariams meškeres, kuriomis jie galėtų pasigauti tokias žuvis, kurių jiems labiausiai reikia.
Karas Ukrainoje daugeliui sukėlė nerimo bei netikrumo jausmą. „Wellbeing“ komanda stengiasi palaikyti įprastą įmonės gyvenimą, sutelkti darbuotojus švęsti įprastas šventes, pvz., Užgavėnes, dažniau priminti apie profesionalią psichologinę pagalbą, kurią darbuotojams įmonė finansuoja.
„Ergolain“ darbuotojai visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose palaiko Ukrainos gyventojus įvairiais būdais: perveda lėšas atsakingoms organizacijoms, telkia paramą reikalingais daiktais, išreiškia vienybę su užpulta šalimi palaikymo akcijose.