„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

ES niuksas gigantui: „Amazon“ lobistai neteko teisės patekti į Europos Parlamentą

Viena didžiausių bendrovių pasaulyje, „Amazon“, užsitraukė Europos Parlamento (EP) nemalonę. Skelbiama, kad buvo panaikinti 14 ilgalaikių prieigos leidimų į EP šios kompanijos lobistams.
„Amazon“
„Amazon“ / 123RF.com nuotr.

Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Dragoșas Pîslarusas („Atnaujinkime Europą“, Rumunija), informavo, kad taip pasielgta po to, kai „Amazon“ ne kartą atsisakė dalyvauti klausymuose, kurie buvo skirti aptarti darbuotojų sąlygas šios kompanijos sandėliuose Europoje.

Pasak europarlamentaro, „Amazon“ atsisakymas dalyvauti viešuose dialoguose su įstatymų leidėjais ir nepaisymas EP kaip demokratinės institucijos rodo ne tik nepagarbą, bet ir ignoravimą europiečių kaip piliečių ir kaip darbuotojų.

„Amazon“ tapo antra bendrove po „Monsanto“, kuriai buvo atšauktos prieigos teisės į EP. Ekspertų teigimu, šis sprendimas neabejotinai siunčia galingą politinį signalą apie Europos Sąjungos (ES) pasiryžimą ginti bendrijoje galiojančias darbo sąlygas ir teises. Savo ruožtu „Amazon“ teigia esanti nusivylusi tokiu sprendimu.

„Esame labai nusivylę šiuo sprendimu, nes norime konstruktyviai bendradarbiauti su politikos formuotojais“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė „Amazon“ atstovas.

Atšaukus prieigos teisės, „Amazon“ atstovai į EP galės patekti tik gavę kvietimą. Tai, be abejo, apsunkins jų lobistinę veiklą. Tačiau svarbiausia, pasak D.Pîslaruso, kad pagaliau būtų suvokta, jog nė viena bendrovė nėra aukščiau demokratinės institucijos ir jos reikalavimų.

Savo paskyroje socialiniame tinkle X europarlamentaras rašė: „Amazon“ leidimų atšaukimas buvo mano, kaip pirmininko, prašymas [...] Ši institucija tiki dialogu, ir suinteresuotos šalys turi jį gerbti. ES nėra bendradarbiavimo be skaidrumo ir dialogo. Nepriimtina, kad „Amazon“ siekia lobistinių interesų, kontaktuodami su europarlamentarais, bet tuo pačiu iš jų atima galimybę atstovauti Europos piliečių interesams ir teirautis dėl pretenzijų, dėl pagrindinių teisių, įtvirtintų ES sutartyse ir ES darbo teisės aktuose, pažeidimų“.

EP pirmininkei Robertai Metsolai skirtame laiške, D.Pîslarusas taip pat pabrėžė, kad JAV technologijų milžinės „Amazon“ lobistams turėtų būti atimti leidimai patekti į EP „kol įmonės vadovybė nenorės užmegzti nuoširdaus dialogo su parlamentu“.

Tame pačiame laiške europarlamentaras išskyrė keturis atvejus, kai „Amazon“ vengė visaverčio dialogo su ES institucija. Tarp jų minimas ir kompanijos įkūrėjo bei vadovo Jeffo Bezoso neatvykimas į susitikimą. Tuomet „Amazon“, vietoj jo, atsiuntė raštišką pranešimą.

„Amazon“ kritikos banga pastaruoju metu užklupo ne tik dėl atsisakymo bendradarbiauti su EP. Prancūzijos duomenų apsaugos institucija kompanijai skyrė įmonei 32 mln. eurų baudą už pernelyg aktyvią darbuotojų veiklos stebėjimo sistemą. Be to, Vokietijoje ir Italijoje „Amazon“ darbuotojai streikavo, reikalaudami geresnio atlyginimo ir darbo sąlygų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs