„Galime pritarti „Google“ siūlomam „Fitbit“ įsigijimui, nes įsipareigojimai užtikrins, jog dėvimųjų prietaisų ir besikuriančios skaitmeninės sveikatos erdvės rinka išliks atvira ir konkurencinga“, – sakoma ES konkurencijos vadovės Margrethe Vestager pranešime.
„Įsipareigojimai nulems, kaip „Google“ galės naudoti surinktus duomenis reklamos tikslais, kaip bus užtikrinta konkuruojančių dėvimųjų prietaisų ir „Android“ sąveika bei kaip vartotojai galės toliau dalytis sveikatos ir kūno rengybos duomenimis“, – priduriama pranešime.
Europos Komisijos žalią šviesą uždegė po to, kai atliko „nuodugnų“ tyrimą kilus nerimui, jog „Google“ gaus prieigą prie vartotojų sveikatos informacijos ir įgis nesąžiningą rinkos pranašumą.
Praėjusių metų lapkritį technologijų milžinė paskelbė pasiekusi susitarimą dėl „Fitbit“, gaminančios dėvimuosius kūno rengybos įtaisus ir laikrodžius, sąveikaujančius su sveikatos būklės stebėjimo programėle, perėmimo.
Bendrovės teigė planuojančios sudaryti susitarimą iki 2020 metų pabaigos, jei reguliavimo institucijos suteiks patvirtinimus.
ES teigė, kad „Google“ pirmuosius 10 metų laikysis įvairių įsipareigojimų, skirtų apsaugoti asmens duomenis ir užtikrinti, kad „Fitbit“ perėmimas neišstums kitų išmaniųjų laikrodžių gamintojų iš rinkos.
„Google“ nenaudos sveikatos ir sveikatingumo duomenų, surinktų iš dėvimų ir kitų „Fitbit“ įrenginių, savo siūlomai reklamai“, – teigė Europos Komisija.
Be to, iškeltose sąlygose numatyta, kad kitos gamintojos ir toliau galės naudotis „Google Android“ operacine sistema ir bet kokiais būsimais atnaujinimais, „nepabloginant vartotojų patirties“.
„Komisija padarė išvadą, kad siūlomas sandoris, pakoreguotas minėtais įsipareigojimais, nebekels problemų konkurencijos galimybėms“, – sakoma pranešime.