Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Farmacijos milžinė „Roche“ už 4,3 mlrd. dolerių perka genų terapijos grupę „Spark Therapeutics“

Šveicarijos farmacijos milžinė „Roche“ pirmadienį pranešė pasiekusi susitarimą už 4,3 mlrd. JAV dolerių (3,7 mlrd. eurų) įsigyti JAV grupę „Spark Therapeutics“, kuri specializuojasi genų terapijos vaistų kūrimo srityje. Pasak „Roche“, abiejų bendrovių valdybos jau pritarė sandoriui, pagal kurio sąlygas už vieną „Spark“ akciją bus sumokėta 114,5 JAV dolerio – 122 proc. daugiau, palyginti su „Spark“ akcijų kursu biržos penktadienio prekybos sesijos pabaigoje.
„Roche“ logotipas
„Roche“ logotipas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Farmacija

2013 metais įkurta „Spark Therapeutics“ specializuojasi genų terapijos srityje – naujame ir augančiame medicinos segmente – ir kuria vaistus nuo genetinių ligų, tokių kaip aklumas, hemofilija ar degeneracinės nervų ligos.

Šiuo metu pagrindinis „Spark“ tiriamas preparatas yra SPK-8011 – hemofilijos gydymui skirtas vaistas. Šiais metais numatyta pradėti pažangiausią – 3-ąjį – jo klinikinių tyrimų etapą.

„Luxturna“, „Spark“ sukurtas vaistas nuo paveldimo tinklainės sutrikimo, kuris gali sukelti aklumą, buvo pirmasis genų terapijos preparatas, kurį už sveikatą atsakingos JAV institucijos 2017 metais leido pateikti į rinką.

2018 metais tokį leidimą išdavė ir Europos Sąjunga.

„Kaip vienintelė biotechnologijų bendrovė, kuri Jungtinėse Valstijose sėkmingai pateikė į rinką genų terapijos preparatą genetinės ligos gydymui, esame sukaupę neprilygstamą patirtį genetinių vaistų kūrimo, vystymo ir pateikimo į rinką srityse“, – pareiškė „Spark Therapeutics“ vadovas Jeffrey D.Marrazzo, cituojamas „Roche“ paskelbtame pranešime.

„Tačiau genetinėmis ligomis sergantys pacientai ir jų šeimos negali laukti ir jų poreikiai yra didžiuliai.“

„Visame pasaulyje veikianti ir didžiulius išteklius turinti „Roche“ mums padės sparčiau kurti daugiau genų terapijos preparatų, kuriais būtų galima gydyti daugiau pacientų ir nuo įvairesnių ligų, ir dar labiau priartinti mūsų vizijos sukurti pasaulį, kuriame genetinės ligos nevaržytų niekieno gyvenimo, įgyvendinimą“, – pridūrė J. D. Marrazzo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais