Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Ford“ buvo priversta trumpam sustabdyti gamyklą, dviem darbuotojams užsikrėtus koronavirusu

JAV automobilių gamintoja „Ford“ buvo priversta trumpam uždaryti automobilių gamyklą Čikagoje, kai dviem darbuotojams buvo nustatytas užsikrėtimas koronavirusu, trečiadienį bendrovė pranešė naujienų agentūrai AFP.
„Ford“ gamykla Čikagoje
„Ford“ gamykla Čikagoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ši naujiena pabrėžia sunkumus, su kuriais susiduria JAV automobilių gamintojos, tik pirmadienį atnaujinusios gamybą po dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino.

„Kai dviem šią savaitę į darbą grįžusiems darbuotojams buvo patvirtintas užsikrėtimas COVID-19, nedelsdami pranešėme žmonėms, kurie, kaip žinoma, palaiko artimus ryšius su užsikrėtusiais asmenimis, ir paprašėme jų 14 dienų savarankiškai karantinuotis“, – teigė „Ford“ atstovė spaudai.

„Atsižvelgiant į inkubacinį laikotarpį, galima daryti išvadą, kad šie darbuotojai užsikrėtė ne darbe“, – teigė bendrovės atstovė.

Bendrovės atstovė pridūrė, kad „darbo zonos, įranga, skyriaus zona ir zonos, kuriomis vaikščiojo darbuotojai,“ buvo dezinfekuoti, o gamykla antradienio vakarą jau buvo atnaujinusi darbą.

Darbuotojai dirbo maždaug mylios atstumu nuo pagrindinės gamyklos, kur gaminami modeliai „Ford Explorer“, „Interceptor“ bei „Lincoln Aviator“.

Profsąjungos „United Auto Workers“ atstovas spaudai Brianas Rothenbergas teigė, kad visas gamyklos skyrius, kuriame dirba 5,8 tūkst. žmonių, buvo uždarytas, o dauguma darbuotojų buvo evakuoti.

„Protokolai vykdomi labai kruopščiai“, – teigė jis.

Visgi profsąjunga ir ekspertai nerimavo dėl greito gamyklos atidarymo, pabrėždami, kad yra sudėtinga išlaikyti socialinį atstumą surinkimo linijose, kur darbuotojai dirba greta vienas kito ankštose erdvėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos