G.Landsbergis taip pat teigė, jog reikia sukurti bendrą paramos mechanizmą, kad ateityje iškilus panašiai situacijai būtų aiškūs sprendimai.
„Šiuo metu tiek Vyriausybės kanceliarija, tiek Socialinės apsaugos ir darbo bei Užsienio reikalų ministerijos ieško būdo, kaip padėti tiems žmonėms. Šiuo metu yra Užsienio reikalų ministerijos prašymu atlaisvintos lėšos, išmokėti įsiskolinimai tiems žmonėms, kad jie turėtų pajamas“, – penktadienį per spaudos konferenciją sakė G.Landsbergis.
Ministras pažymėjo, kad „ieškoma ilgalaikio būdo, kad būtų galima užtikrinti tiek šių žmonių vėliau grįžimą atgal į darbo rinką ir pagalbą tame pereinamajame laikotarpyje ir ateityje, jei tokių atvejų pasikartotų daugiau, kad Lietuva turėtų nuolatinę veikiančią sistemą, kad nereikėtų kiekvieną kartą ad hoc ieškoti sprendimų“.
Su užsienio reikalų ministru penktadienį susitikusi Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja sakė tikinti, kad Lietuvos Vyriausybė ras būdų padėti savo piliečiams, nukentėjusiems nuo sankcijų Baltarusijos režimui.
„Jei Lietuvos Vyriausybė rado tiek būdų, kaip padėti Baltarusijos žmonėms sunkiose aplinkybėse, neabejoju, kad jie pasirūpins lietuviais, kurie yra sunkioje situacijoje dėl Baltarusijos“, – sakė S.Cichanouskaja.
Seime šiuo metu svarstomos pataisos, kurios leistų mokėti specialias išmokas Europos Sąjungos sankcijų paveiktos Druskininkų sanatorijos „Belorus“ darbuotojams.
Sanatorijos darbuotojai buvo likę be pajamų, kad įstaigos sąskaitos buvo įšaldytos Europos Sąjunga įvedus sankcijas Baltarusijos prezidento administracijoje veikiančiai Vyriausiajai ūkio valdybai.
Lietuva pritaikė išimtį, kad sanatorijos darbuotojams, kurių dauguma yra lietuviai, būtų išmokėtos algos. Dėl pritaikytų sankcijų pajamų už gruodžio mėnesį laukė beveik 400 sanatorijos darbuotojų.
„Belorus“ sanatorijos atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos.