Optimizuodama mokesčius „Apple“ naudojosi lengvatinių mokesčių valstybėmis. Be to, milijardinius finansinius srautus iš JAV perkėlė į Airiją. JAV pelno mokesčio tarifas siekia 35 proc., tuo tarpu Airijoje „Apple“ bendrovei jis buvo mažesnis nei 2 proc. Tai buvo pasiekta specialiu bendrovės ir Airijos vyriausybės susitarimu.
Šokiruoja tai, jog „Apple Operations International“ kaip mokesčių mokėtojas nebuvo registruotas jokioje valstybėje, todėl mokesčių nemokėjo visai.
„Apple“ Airijoje įsteigė bendrovę „Apple Operations International“ (AOI), į kurią suplaukdavo lėšos iš „Apple“ vykdytų tarptautinių finansinių operacijų. Šokiruoja tai, jog AOI kaip mokesčių mokėtojas nebuvo registruotas jokioje valstybėje, todėl mokesčių nemokėjo visai. AOI pajamos 2009–2012 m. viršijo 30 mlrd. dolerių. 33 metus AOI dirbo vos trys žmonės. Du iš jų buvo bendrovės direktoriai.
Senatui pateiktoje ataskaitoje minima, kad „Apple“ bendrovę AOI Airijoje įsteigė dar 1980 m. „Apple“ pasinaudojo įstatymų spragomis. JAV mokesčių mokėtojai nustatomi pagal juridinio asmens įsteigimo ir veiklos vykdymo vietą. Tuo tarpu Airijoje mokesčių mokėtojai nustatomi pagal bendrovės vykdomos veiklos vietą ir efektyvaus valdymo testą. „Apple“ teigimu, AOI netapo Airijos mokesčių mokėtoja, nes šioje šalyje nevykdė veiklos, o jos valdymas vyko iš kitų valstybių. Pagal JAV įstatymus AOI nebuvo ir šios valstybės mokesčių mokėtoja.
Senate skambėjo paaiškinimai, kad viena didžiausių pasaulio įmonių ne tik sugebėjo pasinaudoti teisinėmis spragomis ir taip išvengti mokesčių per bendrovę AOI, tačiau ir pačiai „Apple" Airijos vyriausybė ilgą laiką taikė mažesnį nei 2 proc. pelno mokesčio tarifą. Airijoje pelno mokestis sudaro 12 proc. Tačiau ir 2 proc. nebuvo žemutinė riba. Bendrovė pripažino, kad 2009–2011 mokėjo mažiau nei 1 proc. pelno mokesčio, o žemiausiai jai taikytas tarifas vienu metu siekė 0,05 proc.