Lietuvoje ir pasaulyje šis virusinis susirgimas dar žinomas „kiaulių gripo“ pavadinimu. Planuojama, kad pirmosios vakcinos siuntos besivystančias šalis pasieks iki lapkričio pabaigos.
GSK visame pasaulyje remia vyriausybių ir sveikatos apsaugos sistemų darbuotojų pastangas apsaugoti gyventojus nuo šios pandemijos. „Mūsų indėlis – patenkinti besivystančių šalių poreikius šioje srityje, o 50 mln. dovanotų vakcinos dozių leis jau netrukus pradėti vakcinaciją kai kuriose vargingiausiai gyvenančiose pasaulio valstybėse“, – teigė tarptautinės kompanijos vadovas Andrew Witty.
Siekdama užtikrinti pandeminės vakcinos prieinamumą besivystančioms šalims, GSK savo vakcinoms taiko specialią kainodarą remiantis Pasaulio banko šalių klasifikacija ir GAVI (Pasaulinis vakcinacijos ir imunizacijos aljansas) rekomendacijomis. Tokiu būdu skurdžiausiai gyvenančios pasaulio šalys gali įsigyti vakcinas labai palankiomis kainomis. Besivystančioms šalims bendrovė paskyrė 20 proc. visos GSK Kanados gamybos padalinio produkcijos. Pasaulio sveikatos organizacijai dovanotos vakcinos dozės taip pat įeina į šį skaičių.
„Tai puikus pasaulinio solidarumo pavyzdys, siekiant pagelbėti tiems, kuriems vakcina yra neprieinama. Pasaulio sveikatos organizacija dės visas pastangas, kad ši vakcina pasiektų tuos, kuriems jos labiausiai reikia“, – sakė Dr. Margaret Chan, Pasaulio sveikatos organizacijos generalinė direktorė.
GSK ir PSO taip pat tęsia derybas dėl galimybių paaukoti kompanijos gaminamą antivirusinį vaistą „Relenza“. Ir šiam vaistui taikoma speciali kainodara, atsižvelgiant į Pasaulio banko šalių klasifikaciją, kuri suteikia galimybę jį pasiūlyti 50-iai mažiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių už savikainą.