Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės kaip „Mars“, avialinijų bendrovė SAS, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba DHL.
Bendrovės „Macaw“ finansų vadovas Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, jog jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.
„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R.Van Esas.
Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai.
84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net dešimt procentų aukščiau už vidurkį.
Pasak R. van Eso, nors dėl COVID-19 pandemijos 2020-ieji metai buvo išskirtiniai, darbuotojai ir visa įmonė su iššūkiais vis dėlto susitvarkė ganėtinai sėkmingai: „Praėję metai buvo kupini iššūkių ne tik kalbant apie verslą, bet ir apie bendrą darbuotojų savijautą. Buvome įpratę kasdien bendrauti gyvai, sutikti kolegas biure, o dėl pandemijos šią galimybę praradome, bet darbuotojai ir toliau išliko vieningi. Kiekvienas iš mūsų įmonę paverčiame tokia, kokie esame patys. Kiekvieno iš mūsų atsidavimas, aistra ir kūrybiškumas yra puikus įkvėpimo šaltinis kitiems, todėl labai didžiuojuosi tuo, ką pasiekėme kartu.“
Lietuvoje stengiasi diegti Nyderlandų darbo kultūrą
„Macaw“ padalinio Lietuvoje vadovė Goda Šniokaitė teigia, kad šis rezultatas nėra atsitiktinis.
„Nuo pat „Macaw“ padalinio atidarymo Vilniuje stengiamės kurti pirmiausia į darbuotoją orientuotą aplinką ir, žinoma, komandinį darbą. Labai džiaugiuosi, kad matome to rezultatus, ir tikiuosi, kad ir toliau kiekvienas, dirbantis „Macaw“, jausis laimingas“, – sako G.Šniokaitė.
Anot G.Šniokaitės, Lietuvoje dar visai neseniai vyravo kiek kitokia darbo kultūra, kurios centre buvo darbdavys, o ne darbuotojas: „Macaw“ ir Vakarų bendrovės iš esmės pakeitė lietuvių supratimą apie darbą ir jo kultūrą. Man teko dirbti ne tik Lietuvoje, taigi mačiau tiek labai gerų, tiek ir prastesnių pavyzdžių, bet tai, ką darome „Macaw“, visiems yra puikus pavyzdys, kad rūpinimasis darbuotojais ir investicijos į juos atsiperka, nes tik turėdami stiprią komandą galime kurti inovacijas ir prisidėti įgyvendinant didelius projektus.“
Paklausta, kokią naudą gauna „Macaw“ darbuotojai, G.Šniokaitė atviravo, kad Lietuvoje stengiamasi, jog darbuotojai gautų tokią pat naudą, kaip ir kolegos Nyderlanduose ir Vokietijoje.
„Tikrai ne viską galime atkartoti, nes kiek skiriasi Lietuvos ir Nyderlandų teisės aktai. Lietuvoje kiekvienas darbuotojas gauna draudimą, nuo pat pradžių turime galimybę dirbti iš namų ir daug investuojame į ergonomines darbo vietas. Turime ir gražių tradicijų – kartą per metus visi kolegos iš skirtingų valstybių keliaujame į kurią nors šalį kartu praleisti savaitgalio. Norime būti įmone, iš kurios žmonės nenorėtų išeiti“, – akcentuoja „Macaw“ padalinio Lietuvoje vadovė.
G.Šniokaitė sako, kad 2020-aisiais metais ypač svarbus buvo darbuotojų ir bendrovės vadovų tarpusavio pasitikėjimas ir atvirumas: „COVID-19 akivaizdoje kaip niekada buvo svarbus bendrovės darbuotojų ir vadovų abipusis pasitikėjimas, nes reikia pripažinti, kad balandžio mėnesį nežinios buvo daug. Norėčiau pasidžiaugti, kad šiuo nelengvu visam pasauliui laikotarpiu šį iššūkį įveikėme – darbuotojai visada žinojo, kokia yra įmonės finansinė padėtis, ir, kas svarbiausia, visada sakėme, kad darbuotojai yra didžiausias turtas, kurį turime. Įmonė gali atsisakyti tam tikrų dalykų, bet darbuotojai yra neliečiami. Tai turbūt irgi svariai prisidėjo prie to, kad esame vienas geriausių darbdavių Europoje.“
Anot „Macaw“ vadovės Lietuvoje, įmonė šiais metais planuoja augti dvigubai. „Lietuvoje esame vis labiau vertinami dėl puikių darbo sąlygų ir matome, kad specialistai noriai renkasi dirbti pas mus, nes galime pasiūlyti ne tik geras darbo sąlygas, bet ir projektus su pasaulinėmis įmonėmis ir darbą su naujausiomis technologijomis. Todėl šiais metais planuojame savo komandą išplėsti dvigubai – nuo 40 iki maždaug 90 žmonių“, – teigia G.Šniokaitė.
Apie „Great Place to Work“
„Great Place to Work“ veiklą pradėjo 1981-aisiais metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai vieno žinomiausių to meto leidinių „New York“ vyriausiasis redaktorius paprašė kelių verslo žurnalistų išleisti leidinį apie 100 darbuotojui geriausių Jungtinių Amerikos Valstijų bendrovių. Po kelerių metų panašūs vertinimai pradėti atlikti ir Europoje.