15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
2023 07 03

Griežta darbo etika pasižyminčioje Japonijoje išeiti iš darbo nėra paprasta: tam prireikia agentūros

Japonijoje, garsėjančioje lojalumu darbdaviui bei pasiryžimu visą gyvenimą išdirbti toje pačioje darbovietėje, darbą keičiantys žmonės dažnai laikomi lengvabūdžiais ir užsitraukia aplinkinių panieką.
Verslininkai Japonijoje
Verslininkai Japonijoje / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Japonija Darbas

Tačiau per pastaruosius kelerius metus atsirado dešimtys agentūrų, vadinamų „taishoku daiko“, kurios padeda žmonėms įgyvendinti šį japonų kultūroje vis dar plačiai smerktiną žingsnį.

„Įsivaizduokite keblias skyrybas“, – sako Yoshihito Hasegawa, vadovaujantis Tokijuje įsikūrusiai bendrovei TRK, kurios teikiama paslauga „Guardian“ praėjusiais metais 13 000 žmonių, daugiausia 20–40 metų amžiaus, padėjo kuo lengvesniu būdu ištrūkti iš nemėgstamo ar atsibodusio darbo. Agentūra už šią paslaugą ima 29 800 jenų (189 eurų) mokestį.

Vyras teigia, kad japonai dažnai lieka dirbti net tada, kai yra nelaimingi, nes jaučiasi tarsi kamikadzės, aukojantys savo gyvenimus dėl didesnio gėrio, taip palygindamas savo klientus su lakūnais, siųstais į savižudiškas misijas paskutinėmis Antrojo pasaulinio karo dienomis, pasakoja Yoshihito Hasegawa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais