Nuotekos į „Klaipėdos vanduo“ valymo įrenginius iš „Grigeo Klaipėda“ fabriko nebuvo priimamos nuo gegužės 14-osios. Miesto gyventojų ir įmonių nuotekas valančios bendrovės „Klaipėdos vanduo“ įrenginiai mėnesiais, kai buvo valomos ir kartoną gaminančio fabriko nuotekos, dirbo kone maksimaliu pajėgumu. Savivaldybėje surengto pasitarimo metu pranešta, kad laikinoji sutartis su „Grigeo Klaipėda“ nutraukiama ir atnaujinta bus tik tada, kai ši įgyvendins tam tikras sąlygas.
Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovas Benitas Jonikas 15min teigė, kad penktadienį nuo pat ankstyvo ryto nuotoliniu būdu buvo surengtas susitikimas su „Grigeo Klaipėda“ atstovais, aptartos visos sutarties sąlygos. „Apie pietus bus testuojami pakeitimai“, – teigė B.Jonikas.
Anot jo, vis tik sutartis ir vėl bus laikina. Ilgalaikė sutartis galėtų būti pasirašyta tik tokiu atveju, jei kartono fabrikas Dumpiuose atliktų pirminį nuotekų valymą. Tačiau už miesto esantys valymo įrenginiai yra areštuoti, kol vyksta teisėsaugos tyrimas.
„Esminis šios laikinosios sutarties skirtumas nuo ankstesnių keturių yra tas, kad atsiranda suminė tarša, tai reiškia, kad yra ribojama vienos paros ir vieno mėnesio suminė tarša. Tai reiškia, kad išnaudojus mėnesio taršą sklendė yra uždaroma ir nuotekos nepriimamos“, - sakė AB „Klaipėdos vanduo“ vadovas B. Jonikas.
„Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas teigė, kad bendrovė įrengė automatinį mėginių semtuvą, įdiegė ph, drumstumo, temperatūros matuoklius, nuotolinį matavimo ir apskaitos prietaisų duomenų perdavimą į „Klaipėdos vanduo“ SCADA sistemą. „Laikas šiuo atveju išties brangus, nes kiekviena prastovos valanda įmonei kainuoja tūkstančius eurų, o darbuotojams papildomą nerimą, tad tikimės operatyvaus ir sklandaus sutarties pasirašymo bei nuotekų valymo paslaugos teikimo atnaujinimo“, – teigė jis.
„Grigeo Klaipėda“ į teisėsaugos akiratį pateko sausį, kai išaiškėjo faktas, jog neišvalytos nuotekos bendrovės vandenvalos įrenginiuose būdavo savavališkai patiekiamos į „Klaipėdos vanduo“ kolektorių su jau išvalytu vandeniu. Paaiškėjo, kad tokia tyčinė veikla, taupant lėšas, buvo vykdoma metų metus.
Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo tyrimą, tačiau net ir po pusmečio dar nėra paskaičiuota, kokia žala buvo padaryta gamtai.