„Grūstė“: FNTT patikrinimui nėra pagrindo

Įmonė „Grūstė“ tinkamai vykdo sutarties su Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) įsipareigojimus, o vargingai gyvenantiems asmenims skirti žuvies konservai atitinka kokybės reikalavimus. Tai patvirtino akredituotoje laboratorijoje atliktų tyrimų išvados. „Grūstė“ teigia, kad po anoniminių skundų pradėtam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) patikrinimui nėra pagrindo, tačiau yra pasiruošusi bendradarbiauti su tarnyba.
Konservai su kirmėlėmis
Konservai (asociatyvinė nuotr.) / 15min skaitytojo nuotr.

„Laimėjus didesnius maitinimo paslaugų ir maisto produktų tiekimo viešųjų pirkimų konkursus, kuriuose anksčiau dominavo kelios įmonės, per pusę metų įvairių institucijų buvome patikrinti net 28 kartus. Po anoniminių skundų pradėtų patikrinimų metu nerasta jokių pažeidimų. Matyt, kad mūsų aktyvus dalyvavimas ir geresnių kainų bei kokybės siūlymas buvo netikėtumas rinką pasidalinusiems konkurentams. Esame laimėję konkursus ir tiekiame maisto produktus Lietuvos kariuomenei, teikia maitinimo paslaugas ugdymo, įkalinimo ir kitoms įstaigoms. Vien laimėti Kalėjimo departamento viešieji pirkimai leido valstybei sutaupyti 2,7 mln. eurų. Tikimės, jog valstybinės institucijos netaps neteisėtu susidorojimu su konkurentu įrankiu“, – teigia Aurelijus Virkutis, įmonės „Grūstė“ prekybos direktorius.

„Grūstė“ įsitikinimu, įmonė tinkamai vykdo Europos socialinio fondo agentūrai prisiimtus sutarties įsipareigojimus – parduota 500 tūkst. vienetų kokybiškų žuvies konservų, atvykusiems FNTT pareigūnams pateikti reikalingi dokumentai. Įmonė „Grūstė“ yra pateikusi akredituotos laboratorijos žuvies konservų tyrimų išvadas ir ESFA.

Antradienį 15min rašė apie tai, jog FNTT apsilankė įmonės administracijoje, kuri įsikūrusi Mažeikiuose.

„Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, vykdydama jai pavestas funkcijas ir siekdama užtikrinti Europos Sąjungos paramos lėšų tinkamą panaudojimą, atlieka VšĮ Europos socialinio fondo agentūros įgyvendinamo Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis finansuojamo projekto vertinimą, todėl buvo kreiptasi į vieną iš projekto tiekėjų dėl dokumentų pateikimo“, – informavo R.Andriuškaitė.

Tiekė seną produkciją

Dar šią vasarą iškilo žinia apie pasenusią produkciją, kuri nukeliavo vargingiems žmonėms.

Paaiškėjo, jog įmonė Europos socialinio fondo agentūrai pardavė per 500 tūkstančių vienetų žuvies konservų, kurie imti dalinti vargingai gyvenantiems asmenims. Planuota kiekvienam jų kartu su kitais produktais išdalinti po tris dėžutes konservų.

„Birželio mėnesį paramos gavėjams buvo užsakyta 543 165 vnt. žuvies konservų skardinių. Birželio 19 d. gauti pirmieji skundai iš Kauno, Tauragės bei Kazlų Rūdos paramos gavėjų.

Birželio 20 d. Europos socialinio fondo agentūra pristatė šiose savivaldybėse dalintų skardinių pavyzdžius į laboratoriją tyrimams, kurių metu buvo tiriama, ar žuvies konservai atitinka kokybės reikalavimus bei techninėje specifikacijoje nurodytus parametrus. Atlikus tyrimus buvo gauta išvada, kad dvi konservų partijos yra nepriimtinos vartotojui.

Žuvies konservų dalinimas buvo nedelsiant sustabdytas visoje Lietuvoje, o projekto partnerių paprašyta skubiai informuoti gyventojus apie esamą situaciją ir paprašyti paramos gavėjų žuvies konservų nevartoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų