Davidas Wangas šitaip pakomentavo naujienų agentūros „Bloomberg News“ pranešimą, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas planuoja užkirsti kelią mobiliojo ryšio operatorėms bendradarbiauti su technologijų pardavėjais, kurie gali kelti pavojų saugumui. „Huawei“ jau dešimtmetį bando atremti Jungtinių Valstijų kaltinimus, neva bendrovė padeda Kinijos žvalgybos tarnyboms.
Pasak D.Wango, jis dar negirdėjo šios naujienos, tačiau manąs, kad toks sprendimas turėtų mažai įtakos „Huawei“, kuri yra didžiausia pasaulyje telefonų ir interneto įrangos tiekėja.
„Atsižvelgiant į mūsų pasaulinio masto veiklą, pokyčiai vienoje šalyje turėtų mažai įtakos mūsų pasauliniam verslui“, – pareiškė D. Wangas, kuris taip pat yra „Huawei“ valdybos narys.
„Huawei“ kelias į JAV rinką užsivėrė 2012-aisiais, kai Kongreso komisija pavadino bendrovę keliančia riziką saugumui. Visgi bendrovė teigia, kad tai turi mažai įtakos jos verslui Europoje ir besivystančiose rinkose.
D.Wangas dalyvavo renginyje, kuriame buvo pristatyta pirmoji autonominė „Huawei“ programinė įranga – duomenų bazės valdymo sistema „GaussDB“, kuria bendrovė siekia įeiti į rinką, kurioje dominuoja Vakarų tiekėjai, pavyzdžiui, „Oracle“ ir SAP.
„Huawei“, kuri yra pirmoji Kinijos pasaulinė technologijų bendrovė, nuolat plečiasi į naujus pramonės segmentus, nepaisydama Vašingtono ir kitų vyriausybių, teigiančių, kad bendrovė kelia riziką saugumui, spaudimo.
„Kai kurie specialistai ir vyriausybės neteisingai įvardija kibernetinio saugumo technologines problemas politinėmis problemomis, – pareiškė D.Wangas. – Tai nepadeda sukurti tikrai saugaus tinklo.“
Bendrovė ėmėsi iniciatyvos, nepaisydama to, kad praėjusių metų gruodžio 1 dieną Kanadoje buvo sulaikyta jos finansų direktorė, kurią Jungtinės Valstijos kaltina sankcijų Iranui pažeidimu.
Sausio mėnesį „Huawei“ pristatė lustą „Kunpeng 920“, skirtą serveriams, palaikantiems išmaniuosius telefonus, transliuojantiems vaizdo transliacijas ir teikiantiems kitas paslaugas. Taip pat bendrovė sukūrė lustų liniją „Kirin“ išmaniesiems telefonams bei lustus „Ascend“ dirbtiniam intelektui.
„Huawei“ išmaniųjų telefonų, pradėtų gaminti 2010 metais, pardavimai visame pasaulyje praėjusiais metais aplenkė „Apple“ ir nusileido tik „Samsung“.
Bendrovę 1987 metais įkūrė buvęs karo inžinierius, o dabar ji pirmauja savo pramonės šakoje, kurios plėtros trokšta valdanti komunistų partija.
Kovo mėnesį „Huawei“ pateikė ieškinį, prašydama JAV federalinio teismo nurodyti pašalinti šiais metais pasiūlyto JAV karinių asignavimų įstatymo projekto dalį, kurioje vyriausybei ar jos rangovams draudžiama naudoti „Huawei“ įrangą.
Australija, Japonija ir Taivanas jau įvedė „Huawei“ technologijų naudojimo apribojimus. Visgi Vokietija, Prancūzija ir kitos vyriausybės nepritaria JAV reikalavimui pašalinti bendrovę iš naujos kartos ryšio tinklų diegimo.
„Huawei“ pranešė, kad praėjusiais metais jos pardavimai visame pasaulyje išaugo 19,5 proc. iki 105,2 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 2017 metais. Pelnas padidėjo 25,1 proc. iki 8,6 mlrd. JAV dolerių.