Draudimas „Huawei“ bei kitos kinų bendrovės ZTE atžvilgiu buvo įvestas praėjusį mėnesį, remiantis grėsme nacionaliniam saugumui.
„Huawei“ skunde teigiama, kad draudimas priimtas nepateikus jokių įrodymų apie „Huawei“ keliamą grėsmę bei nesilaikant nustatytų reikalavimų, todėl yra „neteisėtas“.
„Huawei“ yra Kinijos įmonė. Tai yra vienintelis [Vašingtono] pasiteisinimas“, – pareiškė bendrovės „Huawei“ vyriausiasis teisininkas Song Liupingas per spaudos konferenciją bendrovės būstinėje Šendžene.
Kovo mėnesį „Huawei“ jau kreipėsi į JAV apeliacinį teismą pateikdama ieškinį, kuriame 2019 metų JAV gynybos įstatymą pavadino „antikonstituciniu“ dėl draudimo vyriausybės agentūroms pirkti bendrovės įrangą, paslaugas ar bendradarbiauti su trečiosiomis šalimis, kurios yra „Huawei“ klientai.
Jungtinės Valstijos savo kampaniją prieš „Huawei“ aiškina būgštavimais, jog bendrovė gali kelti grėsmę nacionaliniams saugumui, nes jos įkūrėjas ir vadovas Ren Zhengfei yra buvęs Kinijos ginkluotųjų pajėgų inžinierius.
JAV nerimas išaugo „Huawei“ tapus pasauline telekomunikacijų tinklo įrangos lydere ir viena iš didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų, taip pat po to, kai Pekinas 2017 metais priėmė įstatymą, įpareigojantį Kinijos įmones bendradarbiauti su vyriausybe nacionalinio saugumo klausimais.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužę uždraudė amerikiečių įmonėms bendradarbiauti su „Huawei“, kurią JAV pareigūnai apkaltino pažeidus sankcijas Iranui.
Visgi D.Trumpas atidėjo draudimo įsigaliojimo terminą, kad amerikiečių įmonės spėtų pasirengti draudimo įsigaliojimui.