Lietuvoje antradienį veiklą pradeda Berlyne registruota bendrovė „SumUp“. Ji smulkiajam verslui siūlys kortelių skaitytuvą ir programėlę, kuria verslininkai galės priimti ir apdoroti lustinių, magnetinių ar bekontakčių kortelių mokėjimus.
Bendrovė žada, kad verslas neprivalės pasirašyti jokių sutarčių, taip pat nebus taikomi jokie papildomi mokesčiai. Mokėjimų sistemos vartotojai turės susimokėti 39 eurus už kortelių skaitytuvą, o kiekviena operacija kainuos 2,75 proc. nuo sumos. Jeigu mokėjimai per sistemą nebus vykdomi, verslininkams mokėti nieko nereikės, 15min aiškino įmonės atstovai.
„SumUp“ išvengia didelių mėnesinių išlaidų ir sudėtingų dokumentų, susijusių su statinių terminalų nuoma iš bankų, ir nuskaito tik 2,75 proc. už kiekvieną operaciją, naudojant kortelių skaitytuvą. Kaip kortelių priėmimo paslaugos tiekėjas, kuris nėra susietas su jokiu vietiniu banku, „SumUp“ perveda išmokas į bet kurią banko sąskaitą per kelias darbo dienas“, – rašoma įmonės pranešime spaudai.
Verslininkų lėšos bus tiesiogiai pervedamos į bet kokį jų pasirinktą banką. Pagrindinis įmonės biuras yra Berlyne, iš ten bus vystoma ir veikla Lietuvoje, todėl vietos padalinio bendrovė atidaryti neketina.
Mes matome smarkiai padidėjusius mokėjimus ne grynaisiais pinigais pardavimo vietoje, tačiau dabartinės sąlygos neleidžia mažosioms įmonėms gauti pelno iš šios plėtros. Mes siekiame tai pakeisti, naudodami skaidrias ir protingas technologijas, – aiškino bendrovės vadovas.
„SumUp“ generalinis direktorius Danielis Kleinas aiškino, kad produktas yra skirtas mažoms įmonėms – kavinėms, restoranams, mažmeninės prekybos parduotuvėms, grožio salonams, mobiliems, laisvai samdomiems darbuotojams ir pan.
„Mes matome smarkiai padidėjusius mokėjimus ne grynaisiais pinigais pardavimo vietoje, tačiau dabartinės sąlygos neleidžia mažosioms įmonėms gauti pelno iš šios plėtros. Mes siekiame tai pakeisti, naudodami skaidrias ir protingas technologijas“, – pranešime cituojamas bendrovės vadovas.
Jis pabrėžė, kad bendrovė yra sudariusi partnerystės sutartis su „DHL“ ir „Unicredit“, partnerių žada ieškoti ir Lietuvoje.
Pernai bendrovės metinės pajamos viršijo 100 mln. dolerių.