Profesinę karjerą Simonas Krėpšta pradėjo 2006 m. viename iš komercinių bankų, o nuo 2008 m. iki 2019 m. dirbo Lietuvos banke – pradėjęs tarnybą Finansinio stabilumo skyriaus ekonomistu, vėliau užėmė aukštesnes pareigas, tapdamas Finansinio stabilumo departamento Makroprudencinės politikos skyriaus viršininku, Finansinio stabilumo departamento direktoriumi. Pagrindinės departamento veiklos sritys apėmė finansinio stabilumo analizę, makroprudencinės politikos įgyvendinimą, testavimą nepalankiomis sąlygomis, bankų pertvarkymą. Kaip Lietuvos banko atstovas Simonas Krėpšta dirbo Europos sisteminės rizikos valdybos Instrumentų darbo grupėje ir Europos Centrinio Banko Finansinio stabilumo komiteto Makroprudencinės politikos grupėje.
Pastaruosius porą metų vadovavo Prezidentūros Ekonomikos ir socialinės politikos grupei, kuri koordinuoja ekonomikos, finansų, inovacijų, sveikatos, socialinės politikos sričių klausimus.
Simonas Krėpšta yra įgijęs vadovų verslo ir administravimo magistro laipsnį Baltijos vadovų institute (BMI), anksčiau – ekonomikos bakalauro ir magistro (finansai ir bankininkystė) laipsnius Vytauto Didžiojo universitete. Jis taip pat yra studijavęs Krokuvos ekonomikos universitete pagal Lietuvos ir Lenkijos dvišalio bendradarbiavimo sutartį. Kelerius metus jis buvo ISM Verslo ir vadybos universiteto Finansinio tarpininkavimo (magistro lygis) ir Tarptautinių finansų (bakalauro lygis) kursų dėstytoju. Yra stažavęsis Anglijos centiniame banke, gilinęs finansų žinias kitose stažuotėse, kursuose.
Lietuvos banko valdybą sudaro 5 nariai. Šiuo metu Valdyboje dirba 4 asmenys: Valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, pirmininko pavaduotojai Asta Kuniyoshi ir Raimondas Kuodis, Valdybos narys Marius Jurgilas.
Pagal Lietuvos banko įstatymą centrinio banko valdybos pirmininko pavaduotojus ir valdybos narius šešeriems metams skiria Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos banko valdybos pirmininko teikimu.
S.Krėpšta buvo minimas tarp galimų kandidatų užimti Lietuvos banko vadovo pareigas, apie tokią galimybę žiniasklaidai sausį yra kalbėjęs ir prezidentas G.Nausėda. Vėliau į LB valdybos pirmininkus pasiūlyta G.Šimkaus kandidatūra.